SKAIDROJUMI
>
Zini savas tiesības un iespējas!
TĒMAS
20. aprīlī, 2020
Lasīšanai: 5 minūtes
RUBRIKA: Skaidrojums

Konfiskācija

Publicēts pirms 4 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

SATURA RĀDĪTĀJS

Šī rīcības virziena aktivitātes nodrošina valsts spēju efektīvi konfiscēt noziedzīgi iegūtos līdzekļus, noziedzīga nodarījuma izdarīšanas rīkus vai līdzvērtīgu mantu, ja noziedzīgi iegūtā manta nav atrodama vai ir iznīcināta, vai sapludināta ar legālo mantu. 

Uzdevumi

  • Turpināt īstenot efektīvu noziedzīgi iegūtas mantas konfiskācijas politiku, arī organizējot visaptverošas apmācības par konfiskāciju izmeklētājiem, prokuroriem un tiesnešiem.
  • Nodrošināt efektīvu skaidras naudas fizisko kontroli uz iekšējās un ārējās robežas.

Galvenie sasniedzamie mērķi

  • Efektīva skaidras naudas kontrole uz Latvijas iekšējās un ārējās robežas. 
  • Vienota izpratne par noziedzīgi iegūtu līdzekļu arestu un konfiskāciju.
  • Vienota prakse mantas īpašās konfiskācijas piemērošanā. Efektivizēta uz valsts robežas nedeklarētas, nepatiesi deklarētas vai nelikumīgas skaidras naudas arestēšana un konfiscēšana.

Iesaistītās institūcijas

Atbildīgā institūcija: Tieslietu ministrija

Līdzatbildīgās institūcijas: Iekšlietu ministrija; Finanšu izlūkošanas dienests; Valsts policija; Valsts robežsardze; Finanšu ministrija; Valsts ieņēmumu dienests; Nodokļu un muitas policijas pārvalde; Ģenerālprokuratūra; Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs; Iekšlietu ministrijas Iekšējās drošības birojs; Tiesu administrācija

Tiesību akti

Noderīgas saites

Publikācijas

Labs saturs
Pievienot komentāru

ĪSUMĀ

Finanšu noziegumi un noziedzīgi iegūtu līdzekļu atrašanās civiltiesiskajā apritē ne tikai ļauj noziedzniekiem gūt labumu no izdarītajiem noziedzīgajiem nodarījumiem, bet kropļo tirgu un likumīgu uzņēmējdarbību, apdraud nacionālo un starptautisko drošību, kā arī valsts starptautisko reputāciju.


Eiropas Padomes noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas ekspertu komiteja “Moneyval” 2018. gada 23. augustā publicēja  5. kārtas ziņojumu, kurā novērtēti Latvijā īstenotie NILLTFN pasākumi. No 11 vērtētajām jomām astoņās rādītājs tika novērtēts kā viduvējs, bet divās – zems.

Atbilstoši “Moneyval” novērtēšanas procedūras noteikumiem Latvijai tika piemērota pastiprināta uzraudzība. 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI