Viens no Latvijas valsts pārvaldes digitālās pārveides stratēģiskajiem mērķiem ir pilnībā digitāla komunikācija ar sabiedrību jeb pieeja “digitāli vispirms”. Tam…
Var rasties nepieciešamība elektroniski parakstīt dažādu formātu dokumentus. Kvalificētam elektroniskajam parakstam uz jebkura no tiem ir vienāds juridiskais spēks, un ikvienai…
Draugi, situācija Eiropā ir sarežģīta. Mēs ar niknumu un sāpēm sekojam līdzi ukraiņu tautas varonīgajai cīņai par savu brīvību, sniedzam praktisku atbalstu ziedojot un palīdzot.…
Centienos sasniegt Eiropas un Latvijas klimatneitralitātes mērķus, iepriekšējā gada nogalē plaši izskanēja ziņa, ka iedzīvotājiem būs pieejams valsts atbalsts gan…
Miermīlīgo protestu eskalācija Kazahstānā kļuva par negaidītu prelūdiju uzmanības centrā esošajām Krievijas un ASV sarunām par spriedzi Ukrainā. Kolektīvās drošības…
Jau rudenī, līdz ar lēmuma pieņemšanu, publisko telpu sāka piepildīt diskusijas par to, ka Jūrmalas valstspilsētas pašvaldības dome iecerējusi līdz šim noteikto…
Likuma “Par policiju” 22. pantā teikts, ka policijas darbinieks atrodas valsts aizsardzībā un viņa godu un cieņu aizsargā valsts. Policijas darbinieka goda aizskaršana…
Lielākā daļa Latvijas daudzdzīvokļu māju iedzīvotāju uzskata, ka viņu mājas tehniskais stāvoklis būtu jāuzlabo, tā liecina ALTUM šoruden veiktā aptauja. Tomēr, kā…
Elektroniskā dokumentu parakstīšana ir kļuvusi par ikdienu, tāpēc ir nepieciešams izprast arī tās juridiskos aspektus. Šajā rakstā ir apkopoti aktuālākie…
Tiesībsargs ik dienu saņem daudzu iedzīvotāju jautājumus saistībā ar obligātās vakcinēšanās pienākumu pret Covid-19 vīrusu, proti, iedzīvotāji lūdz tiesībsargu skaidrot,…
Pirmo reizi Nacionālās Elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes darbības vēsturē kā soda veids piemērota apraides atļaujas anulēšana. Līdz ar anulēšanu…
Septembrī darbību sāks Vienotais tiesību aktu projektu izstrādes un saskaņošanas portāls (TAP portāls) – digitāla valdībā izskatāmo dokumentu un datu aprites informācijas…
Lai iedzīvotājus mudinātu vakcinēties pret Covid-19, esam piedzīvojuši jau divas kampaņas, bet ne par vienu nevar teikt, ka tā ir sasniegusi savu mērķauditoriju un būtiski…
Jāņi – sena, visiem zināma un stingri iesakņojusies latviešu tradīcija. Bet vai tiešām? Laiks maina gan tradīcijas, gan izpratni par tām. Vasaras saulgriežu…
Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) ir izstrādājusi jaunu pieeju pārbaudēm noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas…
Latvijas Republikas Satversmē ietvertais cilvēka cieņas princips nozīmē arī cilvēka tiesības uz dzīvību un tiesības uz personas neaizskaramību. Savukārt Satversmes 89. pants…
Pēdējā laikā skaļāk dzirdam sabiedrības un politiķu neapmierinātību ar tiesībsargājošo iestāžu darbu smagu un sevišķi smagu noziegumu izmeklēšanā.…
Pirms neilga laika trauksmes zvanus par Latvijas situāciju teritorijas attīstības plānošanā skandēt sāka nekustamo īpašumu nozares pārstāvji. Un ne bez pamata. Jau…
Pagājušā gada nogalē Saeima pieņēma Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likumu, beidzot atrisinot pretrunu, kuru ietvēra Elektronisko…
Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācija, iespējams, radusies tad, kad tika izdarīts pirmais mantkārīgais noziegums, lai slēptu guvuma izcelsmi. Mūsdienu priekšstats par…