Īpaši vēršam uzmanību, ka:
- krievija, mēģinot uzturēt esošo militāro spēju un tempu turpināt pilna mēroga iebrukumu Ukrainā, jau būtiski ir samazinājusi savus personāla resursus un bruņojumu Latvijas robežas tuvumā, līdz ar to krievijai nepietiek militārās jaudas un resursu, lai veiktu konvencionālu uzbrukumu pret NATO dalībvalsti.
- krievijas militārā nespēja gūt uzvaru un milzīgie resursu zaudējumi jau vairāk nekā divus gadus ilgušajā karadarabībā Ukrainā liecina par sistēmisku tās vājumu un stagnāciju visos komandvadības līmeņos. Turklāt, lai krievija uzbruktu kādai dalībvalstij, ir nepieciešams, lai tiktu izpildīti vairāki priekšnosacījumi un radīta specifiska situācija. Tāpēc NBS vērš uzmanību, ka šādi priekšnosacījumi krievijas agresijai pret NATO dalībvalstīm nepastāv.
- Jau gandrīz 20 gadus mēs esam pasaulē spēcīgākās alianses dalībvalsts. Uzbrukums mums nozīmē uzbrukumu visām dalībvalstīm, kam sekos nekavējoša reakcija no NATO.
- Pēdējā laikā Latvijas informatīvajā telpā no dažādiem Latvijas un ārvalstu viedokļu paudējiem ir izskanējušas populistiskas spekulācijas par mūsu nespēju aizsargāt valsti. Tāpēc mēs aicinām sabiedrību saglabāt vēsu prātu, nedalīties ar šādiem vēstījumiem – īpaši tādiem, ko izplata personas, kuras vairs nedienē bruņotajos spēkos vai vispār nav bijušas saistītas ar aizsardzības nozari. Daloties ar apšaubāmiem vēstījumiem, šīs personas neapzināti vai apzināti sniedz pakalpojumu krievijas agresīvajiem propagandas vēstījumiem.
Mēs, karavīri un zemessargi, mieru neuzskatām par pašsaprotamu. Tāpat kā lietuvieši un igauņi un citu NATO dalībvalstu karavīri, arī mēs ik dienu gatavojamies karam, lai tas nebūtu. Šis ir mūsu izvēlētais aicinājums un pienākums pret Latviju un atbildība par katru mūsu valsts iedzīvotāju.
Tā vietā, lai kārtējo reizi tiražētu populistiskus ierakstus sociālajos medijos, aicinām visiem kopā stiprināt valsts drošību, iestājoties Zemessardzē, valsts aizsardzības dienestā, vai apgūt militārās pamatiemaņas brīvprātīgo rezervistu kursā.
Latvijā drošības situācija ir tikpat stabila un līdzvērtīga drošības situācijai, kāda tā ir citās NATO dalībvalstīs, kuras nerobežojas ar krieviju, piemēram, Spānijā, Francijā vai Itālijā.