Personas godu un cieņu var aizskart arī ar ziņām vai nesamērīgi aizskarošu viedokli, kas ietverts iesniegumā valsts vai pašvaldības institūcijai, secinājis Augstākās…
Skaidrojot Eiropas Cilvēktiesību tiesas (ECT) judikatūru Latvijas lietās, kas saistītas ar procesa ilgumu, Ārlietu ministrijas Latvijas pārstāvja starptautiskajās cilvēktiesību…
Publikācijas turpinājumā LV portāls skaidro, kāpēc administratīvās atbildības reforma samazinās līdz šim ievērojamo tiesā izskatāmo administratīvo pārkāpumu lietu…
No 2020. gada 1. jūlija, kad spēkā stājās Administratīvās atbildības likums, rajona (pilsētas) tiesas tiesneši vairs nepieņem sākotnējos lēmumus administratīvā pārkāpuma…
Pirms piecpadsmit gadiem, 2005. gada 1. jūnijā, stājās spēkā Valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības likums. Tā mērķis ir veicināt fiziskās personas tiesības uz…
Lieta ir iztiesāta, un tiesnesis nolasa saīsināto tiesas nolēmumu, piebilstot, ka pilnais tiesas nolēmums konkrētā datumā būs pieejams tiesas kancelejā. Tad lietas dalībniekiem…
Kriminālprocess parasti tiek uzsākts pēc tam, kad saņemts cietušā iesniegums – ir nodarīts kāds mantisks vai morāls kaitējums, par ko cietušais vērsies policijā.…
Ar mērķi veicināt vienotu tiesu praksi, kā arī skaidrot Civilprocesa likumā noteiktās prasības Rīgas apgabaltiesa ir izstrādājusi un publicējusi pētījumu par personu tiesībām…
“Ikvienam ir tiesības uz advokāta palīdzību,” paredz Satversmes 92. pants. Normatīvajā regulējumā ir noteikts, kad un kam pienākas valsts apmaksāta juridiskā palīdzība…
Vai esi iesaistīts juridiskā strīdā un trūkst līdzekļu jurista pakalpojumu saņemšanai? Uzzini par tiesībām uz valsts nodrošināto juridisko palīdzību! Kad fiziskā…
Latvijas tiesās tiesvedība notiek atklāti, ja vien nepastāv likumā paredzētie izņēmumi, – to nodrošina atklātuma princips. Likumā ir paredzēti noteikti priekšnoteikumi…
“Saskaņā ar Satversmi un likumiem Augstākā tiesa jeb Senāts ir kasācijas instances tiesa. Taču, lai rastos izpratne par to, kāds ir kasācijas tiesas uzdevums, skaidrot jāsāk…
Tiesu modernizācijas rezultātā videokonferences tiesās sāka ieviest 2012. gadā. Kā norāda Tiesu iestāžu informācijas sistēmas nodaļas vecākā referente Igeta Horste, salīdzinot…
“Apsūdzība ir kriminālprocesuāls jēdziens. Saskaņā ar Kriminālprocesa likumu apsūdzība saistāma ar personas saukšanu pie kriminālatbildības,” stāsta Rīgas…
Liecinieks kriminālprocesā tiek aicināts sniegt liecības jeb informāciju, kas ir viņa rīcībā un var būt noderīga lietas iztiesāšanā. Zemgales apgabaltiesas tiesnesis…
“Primārais sodīšanas mērķis un funkcija galvenokārt ir aizsargāt sabiedrības drošību, atjaunot taisnīgumu, sodīt vainīgo personu par tās izdarīto noziedzīgo…
Vai persona var pati sevi aizstāvēt tiesā, nevēršoties pēc profesionāļa palīdzības? Lai gan tiesības un iespējas ir gana nodrošinātas, lai persona spētu aizstāvēt…
LV portālam iesūtītajos jautājumos par paternitātes apstrīdēšanu izklāstītās dzīves situācijas lielākoties atklāj līdzīgu ainu – bērnam piedzimstot, mātes…
“Var piekrist tam, ka tiesnesis tiesas zālē ir galvenā persona, taču tas nenozīmē skatīties uz lietas dalībniekiem no varas pozīcijām. Ja ir cieņpilna attieksme starp visiem…