SKAIDROJUMI
>
Zini savas tiesības un iespējas!
TĒMAS
20. aprīlī, 2020
Lasīšanai: 8 minūtes
RUBRIKA: Skaidrojums

Riski, politika un koordinācija

SATURA RĀDĪTĀJS

Šis rīcības virziens atspoguļo, vai valstī tiek identificēti, izvērtēti un izprasti noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas, terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas (NILLTPFN) riski, kā arī vai tiek veiktas nepieciešamās darbības šo risku mazināšanai un novēršanai.

Uzdevumi

  • Pilnveidojot risku novērtēšanas metodoloģiju, Finanšu izlūkošanas dienestam (FID) jāizstrādā nacionālais noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas, terorisma un proliferācijas finansēšanas  2017.–2019. gada risku novērtējums. 
  • Ievērojot pasaules tendences, jāizstrādā virtuālo valūtu un jauno tehnoloģiju NILLTPF risku novērtējums. 
  • Lai radītu vienotu izpratni, par risku novērtējumu rezultātiem jāinformē sadarbības partneri un mērķauditorija, arī Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likuma subjekti, atbildīgās un līdzatbildīgās institūcijas, tiesībaizsardzības iestādes un politikas veidotāji, kā arī sabiedrība kopumā.  

Galvenais sasniedzamais mērķis

  • NILLTPF riski tiek izprasti, un valsts līmenī tiek koordinēta rīcība sekmīgai šo risku novēršanai.

Detalizētāk skatīt aprakstu par NILLTPF novēršanas politikas veidošanu un īstenošanas koordināciju (latviešu valodā) (angļu valodā).

Iesaistītās institūcijas

Atbildīgā institūcija: Iekšlietu ministrija sadarbībā ar Finanšu izlūkošanas dienestu (pasākumi NILLTPF risku novērtēšanā)

Līdzatbildīgās institūcijas: Tieslietu ministrija; Ārlietu ministrija; Ekonomikas ministrija; Finanšu ministrija; Ģenerālprokuratūra; Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs; Finanšu un kapitāla tirgus komisija; Latvijas Banka; Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcija; Latvijas Finanšu nozares asociācija; Latvijas Sertificēto maksātnespējas procesa administratoru asociācija; Latvijas Zvērinātu advokātu padome; Latvijas Zvērinātu notāru padome; Latvijas Zvērinātu revidentu asociācija; VSIA “Latvijas Vēstnesis”; Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde; Patērētāju tiesību aizsardzības centrs; Valsts ieņēmumu dienests; Valsts policija; Valsts drošības dienests; Latvijas Universitāte; Rīgas Stradiņa universitāte

Tiesību akti

Noderīgas saites

Publikācijas

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU