SKAIDROJUMI
>
Zini savas tiesības un iespējas!
TĒMAS
Inese Helmane
LV portāls
20. februārī, 2020
RUBRIKA: Infografika
TĒMA: Noziedzība
8
8

Pērn iesaldētie finanšu līdzekļi – gandrīz 346 miljoni eiro

Finanšu izlūkošanas dienesta (FID) 2019. gadā iesaldētais iespējamo noziedzīgi iegūto finanšu līdzekļu apjoms ir trīsarpus reizes lielāks nekā 2018. gadā un sasniedz gandrīz 346 miljonus eiro.

Šo summu veido nauda – gandrīz 310 miljoni eiro, finanšu instrumenti – gandrīz 33 miljoni eiro, 15 nekustamie īpašumi aptuveni 3,4 miljonu eiro vērtībā, kā arī četri bankas seifi.

FID pērn nosūtījis 199 materiālus tiesībaizsardzības iestādēm, bet, pēc dienesta sniegtās informācijas, uzsākti 113 kriminālprocesi.

Pērn FID saņēmis 5264 ziņojumus par aizdomīgiem darījumiem. Ziņojumos raksturīgākās tipoloģijas ir nezināmas izcelsmes noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācija, izvairīšanās no nodokļu un tiem pielīdzināto maksājumu veikšanas, krāpšana elektroniskā vidē, kā arī cita veida krāpšanas gadījumi.

Savukārt biežākās aizdomīguma pazīmes 2019. gadā saņemtajos ziņojumos ir neskaidra darījumā izmantoto līdzekļu izcelsme, izvairīšanās no nodokļu nomaksas, darījums bez acīmredzama likumiska nolūka, kā arī nepamatoti sarežģītu shēmu izmantošana.

Pērn ievērojami aktivizējusies starptautiskā sadarbība ar citām naudas atmazgāšanas novēršanas organizācijām – no ārvalstu finanšu izlūkošanas vienībām saņemti 706 pieprasījumi. Bet FID citām ārvalstu finanšu izlūkošanas vienībām nosūtījis 900 pieprasījumus, kas ir divas reizes vairāk nekā 2018. gadā.

Labs saturs
8
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU