SKAIDROJUMI
>
Zini savas tiesības un iespējas!
TĒMAS
Inese Helmane
LV portāls
Aiga Nulle
LV portāls
10. novembrī, 2022
RUBRIKA: Infografika
TĒMA: Ārlietas
19
19

Sankcijas – kas par ko ir atbildīgs

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā starptautiskajām sankcijām ir arvien pieaugoša loma konflikta risināšanā. LV portāls skaidro, kas ir sankcijas, kādi ir to veidi un kas par ko Latvijā ir atbildīgs, lai tās tiktu ievērotas.

Eiropas Savienība 6. oktobrī apstiprināja jau astoto sankciju paketi pret Krieviju, bet 20. oktobrī pieņemtas arī sankcijas pret Irānu par dronu piegādi Krievijai, kas tiek izmantoti uzbrukumiem Ukrainas civilajai infrastruktūrai.

Sankcijas ir ārpolitikas instruments, kura mērķis ir nevardarbīgā ceļā novērst starptautisko tiesību pārkāpumus, skaidro Ārlietu ministrija kā koordinējošā iestāde sankciju jautājumos.

Sankcijas ļauj reaģēt uz starptautiskās drošības izaicinājumiem, neizmantojot militāru spēku. To mērķis ir demokrātisku iekārtu un cilvēktiesību ievērošanas atbalstīšana, kā arī starptautiskās drošības sistēmas stiprināšana.

Sankcijas ir pret valsti, režīmu, vienību vai personu (fizisku vai juridisku) vērsti pasākumi par starptautisko tiesību pārkāpumiem, visbiežāk – pret konkrētām personām, grupām, vienībām ar uzdevumu mainīt to uzvedību.

Sankcijas ir arī risku pārvaldības rīks, lai samazinātu riskus, kas starptautiskajai drošības un uzņēmējdarbības videi var rasties, ja prettiesiska rīcība netiek novērsta.

Labs saturs
19
Pievienot komentāru

ĪSUMĀ

Finanšu noziegumi un noziedzīgi iegūtu līdzekļu atrašanās civiltiesiskajā apritē ne tikai ļauj noziedzniekiem gūt labumu no izdarītajiem noziedzīgajiem nodarījumiem, bet kropļo tirgu un likumīgu uzņēmējdarbību, apdraud nacionālo un starptautisko drošību, kā arī valsts starptautisko reputāciju.


Eiropas Padomes noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas ekspertu komiteja “Moneyval” 2018. gada 23. augustā publicēja  5. kārtas ziņojumu, kurā novērtēti Latvijā īstenotie NILLTFN pasākumi. No 11 vērtētajām jomām astoņās rādītājs tika novērtēts kā viduvējs, bet divās – zems.

Atbilstoši “Moneyval” novērtēšanas procedūras noteikumiem Latvijai tika piemērota pastiprināta uzraudzība. 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI