SKAIDROJUMI
>
Zini savas tiesības un iespējas!
TĒMAS
Inese Helmane
LV portāls
06. aprīlī, 2021
RUBRIKA: Infografika
TĒMA: Noziedzība
6
6

Iesaldēti noziedzīgi iegūti finanšu līdzekļi gandrīz 430 miljonu eiro apmērā

2020. gadā Finanšu izlūkošanas dienests (FID) izdevis 440 rīkojumus par līdzekļu iesaldēšanu, iesaldēti iespējami noziedzīgi iegūti finanšu līdzekļi 429,412 miljonu eiro apmērā. Pērn arī liegta 45 nekustamo īpašumu pārreģistrācija un piekļuve četriem bankas seifiem.

Absolūti lielākā daļa – 349,10 miljoni eiro – iesaldēti likvidējamās kredītiestādēs (“ABLV Bank”, “PNB Banka” un “Trasta komercbanka” – red.). Citās kredītiestādēs iesaldēto iespējami noziedzīgi iegūto līdzekļu summa 2020. gadā ir 76,52 miljoni eiro, 3,787 miljoni iesaldēti citās finanšu iestādēs. 

2020. gadā FID ir saņēmis 4833 ziņojumus par aizdomīgiem darījumiem, no tiem 4103 ir pētīti papildus.

Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas (NILLTPFN) likuma subjektu iesniegtajos ziņojumos par aizdomīgiem darījumiem biežāk norādītie iespējamie noziedzīgie nodarījumi ir krāpšana – pikšķerēšana (phishing), piesavināšanās (tostarp uzņēmuma līdzekļu piesavināšanās), kredīta un citu aizdevumu negodprātīga saņemšana un izmantošana, darba samaksas noteikumu pārkāpšana (tā saucamās aplokšņu algas) u. c.

Tiesībaizsardzības iestādēm 2020. gadā nosūtīti 622 materiāli. Pērn ierosināti 344 kriminālprocesi pēc FID sniegtās informācijas un Krimināllikuma 195. panta.

Nacionālajā noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas, terorisma un proliferācijas finansēšanas risku novērtējuma ziņojumā par 2017.–2019. gadu kā galvenie predikatīvie noziegumi (noziegumi, kas ģenerē noziedzīgi iegūtus līdzekļus) ir izvirzīti krāpšana, nodarījumi nodokļu jomā, nelikumīga akcizēto preču aprite un arī korupcija.

Labs saturs
6
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU