Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Satiksme

Atbalsts elektroauto iegādei

J
jautā:
24. martā, 2022
Aija

Labdien! Nolēmu iegādāties jaunu hibrīdauto Mini Cooper Countryman SE ar plug pieslēgumu. Kur man jāpiesakās 2500 eiro atbalstam? Autocentrā man šo atbalstu atsaka. Kādēļ ir atteikums, ja MK noteikumi ir stājušies spēkā? Atbalsts pienākoties tikai elektroauto. Likumā ir uzrādīti arī hibrīdauto ar plug. Paldies.

A
atbild:
28. martā, 2022
Inese Helmane
LV portāls

Noteikumi Nr. 896 “Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta finansēto projektu atklāta konkursa “Siltumnīcefekta gāzu emisijas samazināšana transporta sektorā – atbalsts bezemisiju un mazemisiju transportlīdzekļu iegādei” nolikums” stājas spēkā 2021. gada 28. decembrī un nosaka elektromobiļu un ārēji lādējamu hibrīdauto iegādes vērtēšanas kritērijus, projektu pieteikšanas, izskatīšanas, apstiprināšanas un finansējuma piešķiršanas kārtību.

Lai pieteiktos šim atbalstam, bija jāiesniedz pieteikums SIA “Vides investīciju fonds”. Iestādes mājaslapā ir informācija, ka projekta iesniegumus pieņēma no 2022. gada 3. janvāra līdz 2022. gada 3. februārim.