Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Vai ienākumiem no depozīta procentiem piemēro neapliekamo minimumu

J
jautā:
16. septembrī, 2024
N

Par IIN un deklarēšanu. Vai personai, kuras ienākumus veido tikai depozīta procenti un kupona maksājumi par obligācijām (tātad nav ienākumu par algotu darbu), ir tiesības uz neapliekamo minimumu un IIN atmaksu par medicīnas izmaksām (pievienot deklarācijai čekus)?

A
atbild:
Šodien
Valsts ieņēmumu dienests
Kristīne Augstkalne-Jaunbērziņa, sabiedrisko attiecību speciāliste

Ienākumiem no depozīta procentiem un kupona maksājumiem par obligācijām nevar piemērot neapliekamo minimumu un attaisnotos izdevumus par medicīnas izmaksām (pievienot deklarācijai čekus). Ja personai gada laikā nav pietiekamā apmērā ieturēta nodokļa, ko varētu atgūt, bet ir čeki par attaisnotajiem izdevumiem, persona var iedot savus čekus strādājošajiem radiniekiem, lai viņi tos pievieno savai gada ienākumu deklarācijai.