TĒMA: Mājoklis

Kādā attālumā no logiem var izvietot atkritumu konteinerus

J
jautā:
15. oktobrī, 2024
Juris

Labdien! Esmu LV portāla lasītājs no Latgales. Dzīvoju nelielā Latgales pilsētiņā trīs piecstāvu māju kvartāliņā. Dzīvoju laimīgi, bet tad kāds pēkšņi izdomāja pagalmā nolikt astoņas miskastes, kas atrodas tieši pie maniem logiem, aptuveni 89 metrus no logiem, un biomiskasti pie virtuves loga, tā teikt: “Labu apetīti! Mājas sānos bija glīta, asfaltēta miskastu vieta, bet nē, kāds izlēma, ka kaut ko taupīs, ievilka miskastes pagalmā, pie logiem. Vēlētos padomu, kā šādā gadījumā rīkoties. Vietējā izpildvarā grūti kaut ko panākt, jo iniciatore šīm pārmaiņām bija blakus mājas iedzīvotāja, kura vēl ir deputāte un šīs mājas vecākā.

A
atbild:
Šodien
Inese Helmane
LV portāls

Ministru kabineta (MK) noteikumu Nr. 906 “Dzīvojamās mājas sanitārās apkopes noteikumi” 9. punkts paredz, ka atkritumu konteinerus nedrīkst novietot zem ventilācijas sistēmas āra gaisa ņemšanas vietām. Atkritumu konteinerus ieteicams novietot ne tuvāk kā 10 metrus no dzīvojamās mājas logiem.

Iesaku jums vērsties pie mājas pārvaldnieka un lūgt ievērot MK noteikumos minētos nosacījumus par atkritumu konteineru novietošanu.

Latvijā par sadzīves atkritumu apsaimniekošanas organizēšanu savā administratīvajā teritorijā ir atbildīgas pašvaldības, norādīts Viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministrijas tīmekļvietnē

Saskaņā ar Atkritumu apsaimniekošanas likumu pašvaldības:

  • organizē sadzīves atkritumu, to skaitā sadzīvē radušos bīstamo atkritumu, apsaimniekošanu atbilstoši atkritumu apsaimniekošanas valsts un reģionālajiem plāniem savā administratīvajā teritorijā;
  • izdod saistošus noteikumus, kas reglamentē sadzīves atkritumu apsaimniekošanu savā administratīvajā teritorijā, savas administratīvās teritorijas dalījumu sadzīves atkritumu apsaimniekošanas zonās, prasības atkritumu savākšanai, pārvadāšanai, pārkraušanai un uzglabāšanai, kā arī kārtību, kādā veicami maksājumi par šo atkritumu apsaimniekošanu;
  • organizē atkritumu dalītu vākšanu savā administratīvajā teritorijā.

Iesaku iepazīties ar vietējās pašvaldības saistošajiem noteikumiem par atkritumu konteineru izvietošanu.