Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Kāds ir nodokļu maksātāja numurs

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
14. martā, 2023
Alvis

Kā es varu uzzināt savu nodokļu maksātāja numuru internetā?

A
atbild:
15. martā, 2023

Latvijā fiziskajai personai, kurai Latvijas Republikas Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde ir piešķīrusi personas kodu, nodokļu maksātāja reģistrācijas kods ir identisks personas kodam.

Personām, kurām Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde nav piešķīrusi personas kodu, Valsts ieņēmumu dienests piešķir 11 zīmju nodokļu maksātāja reģistrācijas kodu.

Tas paredzēts Ministru kabineta noteikumos Nr. 537 “Noteikumi par nodokļu maksātāju un nodokļu maksātāju struktūrvienību reģistrāciju Valsts ieņēmumu dienestā”.

VID elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) nodokļu maksātāja numurs ir norādīts nodokļu maksātāja profilā kā Reģistrācijas (NMR) kods.