DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
13. oktobrī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Finanses

Nacionālā riska novērtējuma ziņojuma izstrāde ir pozitīvs paraugs starpinstitucionālajai sadarbībai

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Finanšu izlūkošanas dienests šodien, 13. oktobrī, tiesībaizsardzības un drošības iestādēm, uzraudzības un kontroles institūcijām, privātajam sektoram un valsts pārvaldes iestādēm attālinātā sanāksmē prezentēja izstrādātā Nacionālā noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas, terorisma un proliferācijas finansēšanas (NILLTPF) riska novērtējuma ziņojuma par 2017. - 2019. gadiem projektu (Nacionālais riska novērtējums). Nacionālā riska novērtējuma izstrādē piedalījās vairāk nekā 30 iestādes, tādējādi apliecinot sadarbības nozīmību kopēja mērķa sasniegšanai.

Nacionālā riska novērtējuma izstrādi nosaka gan starptautiskie standarti, gan arī Eiropas Komisijas Pārnacionālais riska novērtējums tiek gatavots, par pamatu ņemot Eiropas Savienības valstu nacionālos riska novērtējumus. Nacionālais riska novērtējums ir kā pamats turpmākās politikas izstrādei NILLTPF novēršanas jomā, savukārt privātajā sektorā tas ļauj nodrošināt atbilstošu iekšējo kontroles procedūru ieviešanu.  

Lai arī Nacionālais riska novērtējums vēl ir izstrādes procesā, pārskata periodā nacionālajam noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas riskam ir tendence samazināties, jo ievērojami mazinājušās pārrobežu finanšu plūsmas no augsta korupcijas riska valstīm, pilnveidots NILLTPF novēršanas normatīvais regulējums, kā arī stiprināta uzraudzības un kontroles institūciju un tiesībaizsardzības iestāžu kapacitāte. Risku samazina arī atsevišķu sektoru riska līmeņa mazināšanās, it īpaši tas attiecināms uz būtiskāko sektoru – kredītiestādēm, kā arī iestāžu savstarpējās sadarbības uzlabošanās un kopējais risku izpratnes pieaugums.

Finanšu izlūkošanas dienests turpinās konsultācijas gan ar valsts pārvaldes, gan privātā sektora pārstāvjiem un pēc visu komentāru saņemšanas un to atbilstošas iestrādes, Nacionālā risku novērtējuma ziņojumu plāno publiskot šī gada beigās.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU