SKAIDROJUMI
>
Zini savas tiesības un iespējas!
TĒMAS
10. aprīlī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Stājas spēkā
TĒMA: Noziedzība
1
1

Iekšējā kontroles sistēma obligāta arī inkasācijas apsardzes pakalpojumu sniedzējiem

FOTO: Edijs Pālens, LETA

Šodien, 10.aprīlī, stājas spēkā grozījumi Apsardzes darbības licencēšanas noteikumos, kas paredz uzlikt par pienākumu apsardzes komersantiem, kuri sniedz inkasācijas apsardzes pakalpojumus, izveidot iekšējās kontroles sistēmu, lai samazinātu un novērstu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma, un proliferācijas finansēšanas riskus.

Grozījumi Ministru kabineta noteikumos Nr. 757 "Apsardzes darbības licencēšanas noteikumi” pieņemti valdībā 7. aprīlī.

Noteikumu 1. punkts paredz: lai saņemtu speciālo atļauju (licenci) inkasācijas apsardzes pakalpojumu sniegšanai, komersantam jāizstrādā noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas iekšējās kontroles sistēmu (IKS) atbilstoši Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma, un proliferācijas finansēšanas novēršanas likuma (NILLTPFN) prasībām.

Izmaiņas tiesiskajā regulējumā attieksies uz komersantiem, kas vēlas saņemt un kas jau ir saņēmuši speciālo atļauju (licenci) inkasācijas apsardzes pakalpojumu sniegšanai, norādīts likumprojekta anotācijā. Inkasācijas apsardzes pakalpojumu sniedzējiem, kas šobrīd jau ir saņēmuši speciālo atļauju (licenci) inkasācijas apsardzes pakalpojumu sniegšanai, līdz 2020. gada 31. decembrim būs jāizstrādā iekšējās kontroles sistēma.

Atbilstoši MK noteikumiem, speciālo atļauju (licenci) inkasācijas apsardzes pakalpojumu sniegšanai nevarēs izsniegt, ja nebūs izveidota iekšējās kontroles sistēma, kuru ir pienākums uzturēt, lai speciālā atļauja (licence) netiktu anulēta.

Apsardzes darbības likuma 9. panta pirmās daļas 2. un 4. punkts nosaka, ka speciālo atļauju (licenci) anulē, ja apsardzes komersants pārkāpj vai nepilda minētā likuma vai citu normatīvo aktu prasības, un, ja to nosaka cits likums vai tiesas nolēmums. Apsardzes darbības licencēšanas noteikumu 51.punktā noteikts, ka speciālo atļauju (licenci) apsardzes komersantam anulē Apsardzes darbības likumā noteiktajos gadījumos. Licencēšanas komisija pieņem lēmumu par speciālās atļaujas (licences) anulēšanu un izdara attiecīgu ierakstu licencēšanas komisijas sēdes protokolā.

NILLTPFN likums nosaka, ka personas, kas sniedz inkasācijas pakalpojumus, ir šā likuma subjekti. NILLTPFN likums nosaka, ka subjekts atbilstoši savam darbības veidam veic un dokumentē noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma, un proliferācijas finansēšanas risku novērtējumu, lai noskaidrotu, novērtētu, izprastu un pārvaldītu savai darbībai un klientiem piemītošos noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma, un proliferācijas finansēšanas riskus.

Pamatojoties uz šo novērtējumu, subjekts izveido noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma, un proliferācijas finansēšanas novēršanas iekšējās kontroles sistēmu, tai skaitā izstrādājot un dokumentējot attiecīgās politikas un procedūras, kuras apstiprina likuma subjekta valde vai likuma subjekta augstākā pārvaldes institūcija, norādīts likumprojekta anotācijā.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU