Lasīšanai: 1 minūte

Virsprokurora pienākums uzdot kriminālprocesa uzraudzību citam prokuroram

J
jautā:
18. decembrī, 2023
Oļegs

Vai virsprokuroram ir pienākums kriminālprocesu uzraugošā prokurora funkcijas uzdot pildīt citam prokuroram, kamēr tiek vērtēta pirmā prokurora uzraudzības kvalitāte (atbilstoši KPL 39.1 panta pirmās daļas 2. punktam)?

A
atbild:
22. decembrī, 2023

Virsprokurora pienākumi ir noteikti Kriminālprocesa likuma 39.1 panta pirmajā daļā.

Saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 39.1 panta pirmās daļas 2. punktu virsprokuroram ir pienākums nomainīt uzraugošo prokuroru vai prokuroru – procesa virzītāju –, ja netiek pilnvērtīgi nodrošināta uzraudzība un kriminālvajāšana.

Jau no minētās normas jēgas izriet, ka virsprokuroram ir pienākums nomainīt uzraugošo prokuroru tad, ja tiek konstatēta nepilnvērtīgi nodrošināta uzraudzība un kriminālvajāšana, nevis pirms šo apstākļu konstatēšanas.