E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 32785
Lasīšanai: 2 minūtes
1
3
1
3

Cietušā tiesības iesniegt sūdzību

J
jautā:
27. maijā, 2024
Cietušais

Prokurors izbeidz krimināllietu par smagu noziegumu, balstoties uz savu viedokli, ka nav noticis noziegums, nav sastāva un gadījums ir mazsvarīgs, nevis pamatojoties uz KPL. Kā rīkoties personai, kura tika atzīta par cietušo? Izbeigtajā lietā cietušajai personai pat netika piedāvāts izlīgums. Vai tas nav pārkāpums no prokurora puses? Vai to varētu uzskatīt par amatpersonas bezdarbību? 

A
atbild:
31. maijā, 2024

Jūsu aprakstītajā situācijā būtu iesniedzama sūdzība par prokurora pieņemto lēmumu un/vai rīcību. Kriminālprocesa likuma 337. panta pirmā daļa noteic, ka sūdzību iesniedz amatpersonai vai institūcijai, kura ir tiesīga to izlemt. Sūdzību var iesniegt arī amatpersonai, kuras rīcība vai lēmums tiek pārsūdzēts. 

Atbilstoši minētā panta otrās daļas 3. punktam sūdzību par prokurora rīcību vai lēmumiem nodod izlemšanai amatā augstākam prokuroram.  

Izlīguma nenoslēgšana vai nepiedāvāšana nekādā veidā nenorāda uz amatpersonas bezdarbību. Aprakstītajā situācijā nav saskatāmas amatpersonas bezdarbībai paredzētā noziedzīgā nodarījuma sastāva pazīmes. Prokurors lēmumus pieņem, balstoties uz lietas materiāliem, pierādījumiem un savu pārliecību.

Labs saturs
3
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 107 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas