TĒMA: Drošība

Cietušā tiesības iesniegt kaitējuma kompensācijas pieteikumu

J
jautā:
05. augustā, 2024
Inga

Labdien! Esmu atzīta par cietušo, ir lauzta roka, uzsākts kriminālprocess. Slimības lapu man neapmaksā, jo mācījos un 5 dienas pēc notikuma man vajadzēja slēgt jaunu darba līgumu. Kad es varu pieprasīt materiālo un morālo kompensāciju no vainīgā? Vai tad, kad ir veikta medicīniskā ekspertīze?

A
atbild:
14. augustā, 2024

Saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 97.1 panta pirmās daļas 1. punktu cietušajam ir tiesības šajā likumā noteiktajā kārtībā iesniegt pieteikumu par radītā kaitējuma kompensāciju.

Kriminālprocesa likuma 22. pants noteic, ka personai, kurai ar noziedzīgu nodarījumu radīts kaitējums, ņemot vērā tās morālo aizskārumu, fiziskās ciešanas un mantisko zaudējumu, tiek garantētas procesuālās iespējas morālas un materiālas kompensācijas pieprasīšanai un saņemšanai.

Kaitējuma kompensācijas pieteikums iesniedzams līdz tiesas izmeklēšanas uzsākšanas pirmās instances tiesā. Tātad kaitējuma kompensācijas pieteikumu cietušais var iesniegt, sākot ar brīdi, kad ir atzīts par cietušo.