Ja uzņēmums ir beidzis darbību

J
jautā:
14. oktobrī, 2016
ina

Sakiet, lūdzu, kā rīkoties, ja uzņēmums beidzis darbību un viņa konti bloķēti, bet darba devējs nav izmaksājis atvaļinājuma naudu par neizmantoto atvaļinājumu? No darba esmu aizgājusi uz abpusējo vienošanos.

A
atbild:
31. oktobrī, 2016
Laura Studente
LV portālam

Tādā gadījumā bijušajam darbiniekam ir jānoskaidro, vai uzņēmumam ir pasludināts juridiskās maksātnespējas process.

Informācija par uzņēmuma maksātnespējas procesu un nozīmēto maksātnespējas procesa administratoru pieejama maksātnespējas reģistrā, ievadot darba devēja – juridiskās personas – nosaukumu vai reģistrācijas numuru. Gadījumā ja tiek pasludināts juridiskās personas maksātnespējas process, ziņas par parādnieku tiek publicētas reģistrā, un kreditoriem ir jāpiesaka savi prasījumi maksātnespējas procesa administratoram, kas tiek iecelts konkrētajā maksātnespējas procesā.

Maksātnespējas procesa gadījumā darbiniekiem ir iespēja saņemt darba devēja neizmaksātās summas, t.s. atlīdzību par ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu.

Vairāk informācijas par iespēju saņemt kompensācijas no darbinieku prasījumu garantiju fonda lasiet LV portāla skaidrojumā „Uzņēmuma maksātnespēja. Kā darbiniekam saņemt neizmaksāto algu?”