TĒMA: Pensijas

Pensijas kapitāla aktualizācijas indekss, ko piemēros no nākamā gada, vēl nav paziņots

J
jautā:
14. augustā, 2024
Ināra

Vēlos aprēķināt, kad man būtu visizdevīgākais laiks priekšlaikus pensionēties: 2024. gada septembrī vai 2025. gadā. Diemžēl VSAA prognozēs visi parametri netiek ņemti vērā, savukārt ir publicēti pensiju indeksi un G koeficients. Lai varētu pieņemt pamatotu lēmumu, gribu noskaidrot, ar kādu indeksu 2025. gadā tiks indeksēts uzkrātais pensijas kapitāls.

A
atbild:
16. septembrī, 2024
Lidija Dārziņa
LV portāls

Pensijas kapitāla indeksu aprēķina saskaņā ar Ministru kabineta 2007. gada 27. marta noteikumiem Nr. 205 “Apdrošināšanas iemaksu algas indeksa aprēķināšanas un vecuma pensijas kapitāla aktualizācijas kārtība”.

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra indeksu aprēķina reizi gadā un piemēro vecuma pensijas kapitāla aktualizācijai no nākamā gada 1. janvāra.

2025. gadā piemērojamais indekss vēl nav zināms, jo to parasti aprēķina oktobrī.

Kapitāla indeksu publicē oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Apdrošināšanas iemaksu algas indekss 2023. gadā, kas piemērojams vecuma pensijas kapitāla aktualizācijai no 2024. gada 1. janvāra, ir 1,1329 (Paziņojums par apdrošināšanas iemaksu algas indeksu).