Lasīšanai: 1 minūte

Tiesa apstiprina ar kreditoriem saskaņotu saistību dzēšanas plānu

J
jautā:
02. septembrī, 2024
Zane

Labdien! Pēc maksātnespējas procesa uzsākšanas netika apstiprināts maksājuma grafiks un saistību dzēšanas plāns, jo visiem kreditoriem līdzekļu nepietiek. Cik ilgā laikā var vērsties tiesā?

A
atbild:
13. septembrī, 2024
Zaida Kalniņa
LV portāls

Pēc būtības maksātnespējas process nozīmē, ka uzņemto saistību segšanai nepietiek līdzekļu.

Pēc maksātnespējas procesa uzsākšanas uzreiz netiek sagatavots maksājumu grafiks, jo sākumā notiek bankrota procedūra, tad secīgi tiek sagatavots saistību dzēšanas plāns. Pēc šī plāna izstrādes tas tiek skaņots ar kreditoriem un tikai pēc tam iesniegts un skatīts tiesā. Ja tiesa plānu apstiprina, tad tiek uzsākta saistību dzēšanas procedūra.

Vairāk par tēmu lasiet skaidrojumos Fiziskas personas maksātnespējas process – uzsākšana un norise un Fiziskas personas maksātnespēja: piecas biežāk pieļautās kļūdas.