SKAIDROJUMI
>
Zini savas tiesības un iespējas!
TĒMAS
Zaida Kalniņa
LV portāls
31. maijā, 2021
RUBRIKA: Infografika
TĒMA: Maksātnespēja
1
27
1
27

Fiziskās personas maksātnespējas process – uzsākšana un norise

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Tā kā ir pieaugusi iedzīvotāju interese par fiziskās personas maksātnespējas procesu, nule ticis izstrādāts vizuāli skaidrojošs uzziņas materiāls – infografika. Tās mērķis ir palīdzēt ikvienam, kam tuvākajā laikā ir jāpieņem nopietns lēmums – vai uzsākt fiziskās personas maksātnespējas procesu –, uzzināt pēc iespējas precīzāku informāciju par maksātnespējas procesa gaitu un normatīvajos aktos noteiktajiem nosacījumiem sekmīgai saistību dzēšanai.

Šīgada pēdējie mēneši apliecina fiziskās personas maksātnespējas procesu skaita pieaugumu: 2021. gada pirmajā ceturksnī fiziskās personas maksātnespējas process ir pasludināts 335 personām, kas vidēji ir par 10 pasludinātiem procesiem mēnesī vairāk nekā 2020. gada pirmajos četros mēnešos.

Maksātnespējas kontroles dienestā (MKD) sagatavotajā informatīvajā materiālā “Fiziskās personas maksātnespējas process” koncentrētā veidā ir iespējams rast atbildes uz jautājumu, kas jāņem vērā, ja cilvēka uzņemto finansiālo saistību slogs ir kļuvis vai tuvākajā laikā kļūs neizpildāms un priekšā ir izvēle, vai sākt maksātnespējas procesu. Infografikā paskaidrots, kādi ir procesa uzsākšanas nosacījumi, ierobežojumi tā piemērošanā un izmaksas, kā arī parādnieka pienākumi un tiesības bankrota un saistību dzēšanas procedūru ietvaros, tostarp mantas pārdošanas plāns un mantas paturēšanas tiesības. Tāpat sniegta informācija par parādnieka neaizskaramajiem ienākumiem, uz kuriem nevar vērst piedziņu.

Šī infografika un papildu informācija par fiziskās personas maksātnespējas procesu ir pieejama arī Maksātnespējas kontroles dienesta tīmekļvietnē. MKD aicina personas vērsties dienestā ar jautājumiem gan pirms maksātnespējas procesa uzsākšanas, gan tā laikā, kā arī sekot līdzi informācijai par procesu elektroniskajā maksātnespējas uzskaites sistēmā EMUS.

Jānorāda, ka fiziskās personas maksātnespējas process ne vienmēr tiek izbeigts ar pilnīgu nenokārtoto saistību dzēšanu. Kā skaidro MKD, 2020. gadā no kopā izbeigtajiem 1629 fiziskās personas maksātnespējas procesiem tikai 70% gadījumu tas bija veiksmīgs. Pārējiem pieļauto kļūdu dēļ atlikušās parādsaistības dzēstas netika un tās būs jāturpina maksāt. Lai maksātnespējas procesa rezultāts parādniekam būtu labvēlīgs, aicinām laikus uzzināt par kļūdām, kuras nepieļaut: “Fiziskās personas maksātnespējas process: piecas biežāk pieļautās kļūdas”.

Labs saturs
27
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI