Labdien! Esmu amatpersona un arodbiedrības valdes priekšsēdētājs. Vai darba devējam ir tiesības uzlikt man sodu par amata nesaskaņošanu? Sodīšanas mēģinājumi kā arodbiedrības dibinātājam ir bijuši daudzi.
Atbilstoši Darba likuma 90. panta pirmajā daļā noteiktajam par noteiktās darba kārtības vai darba līguma pārkāpšanu darba devējs darbiniekam var izteikt rakstveida piezīmi vai rājienu, minot tos apstākļus, kas norāda uz pārkāpuma izdarīšanu. Disciplinārsodus piemēro, ievērojot Darba likuma 90. pantā noteikto kārtību.
Valsts amatpersonas, kurām saistoši likuma “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” 7. panta sestajā daļā noteiktie speciālie amata savienošanas ierobežojumi, tostarp valsts civildienesta ierēdņi (arī Iekšlietu ministrijas sistēmas iestādes, Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonas ar speciālo dienesta pakāpi, pašvaldības policijas amatpersonas, Nacionālo bruņoto spēku profesionālā dienesta karavīrs un civilais darbinieks u. c.), var savienot valsts amatpersonas amatu ar amatu arodbiedrībā.
Šādai amata savienošanai nav nepieciešama rakstveida atļauja, bet papildus jārīkojas, kā noteikts publiskas personas institūcijas iekšējos normatīvajos aktos. Ja noteikts, ka amata savienošana jāsaskaņo vai par to jāinformē, tad attiecīgi jārīkojas, ja arī atbilstoši IKNL attiecīgajam amatam vai darbam nav jāsaņem rakstveida atļauja.
Iekšējo normatīvo aktu neievērošanas gadījumā publiskas personas institūcijas vadītājs ir tiesīgs lemt par disciplināratbildības piemērošanu.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!