Lasīšanai: 1 minūte

Amatpersonas tiesības veikt radošu darbu

J
jautā:
17. jūnijā, 2024
Jana

Labdien! Vai amatpersonai nepieciešama amata saskaņošana, ja amatpersona ik pa laikam mēdz piestrādāt darbos, kuros samaksa tiek veikta kā autoratlīdzība?

A
atbild:
25. jūnijā, 2024

Saskaņā ar likumu “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” (IKNL) valsts amatpersonas amatu var savienot ar radošo darbu un par to saņemt autoratlīdzību. Ar radošo darbu saprotama publicistiska, literāra vai mākslinieciska darbība, par kuru saņem autoratlīdzību vai honorāru.

Šādai amata savienošanai nav nepieciešama rakstveida atļauja, bet papildus jārīkojas tā, kā noteikts publiskas personas institūcijas iekšējos normatīvajos aktos. Ja tajos noteikts, ka amata savienošana jāsaskaņo vai par to jāinformē, tad attiecīgi jārīkojas, lai gan atbilstoši IKNL attiecīgajam amatam vai darbam nav jāsaņem rakstveida atļauja.