TĒMA: Skola

Pašvaldības izglītības direktora vietnieka tiesības savienot amatus

J
jautā:
23. jūlijā, 2024
Liene

Vai valsts amatpersonai, pašvaldības skolas direktora vietniekam, ir jāsaņem atļauja, lai šajā pašā skolā savienotu šo amatu ar pedagoga amatu? Kādu amatu savienošanai būtu nepieciešama rakstveida atļauja?

A
atbild:
01. augustā, 2024

Pašvaldības izglītības iestādes direktora vietnieks drīkst savienot valsts amatpersonas amatu ar pedagoga amatu vienā un tajā pašā iestādē, un šādai amatu savienošanai nav nepieciešama rakstveida atļauja.

Likums “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” neliedz pašvaldības skolas direktora vietniekam veikt pedagoga darbu arī citā izglītības iestādē. Šajā gadījumā arī nav nepieciešama rakstveida atļaujas saņemšana, bet papildus jārīkojas, kā noteikts publiskas personas institūcijas iekšējos normatīvajos aktos. Ja tajos noteikts, ka amata savienošana jāsaskaņo vai par to jāinformē, tad tā arī jārīkojas, neraugoties uz to, ka interešu konflikta novēršanas regulējumā attiecīgajam darbam nav jāsaņem rakstveida atļauja.