Amatpersonas tiesības kļūt par pašnodarbinātu personu citā ES valstī

J
jautā:
01. martā, 2024
VITALIJS

Labdien! Es vēlos iegūt pašnodarbinātā statusu Igaunijā, lai strādātu par kurjeru Latvijā. Esmu valsts amatpersona (strādāju valsts iestādē). Vai es drīkstu tā darīt?

A
atbild:
06. martā, 2024

Lai varētu sniegt precīzu atbildi, ir būtiski zināt jūsu ieņemamo valsts amatpersonas amatu, jo valsts amatpersonām atkarībā no statusa ir dažādi amata savienošanas ierobežojumi.

KNAB, skaidrojot konkrēto amata savienošanas piemēru, pieņem, ka persona, kura strādā valsts iestādē, nav iestādes vadītājs, viņa vietnieks vai valsts amatpersona ar augstu statusu. Šādos gadījumos likums “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” noteic, ka ir atļauts savienot valsts amatpersonas amatu ar saimnieciskās darbības veicēja statusu un sniegt kurjera pakalpojumus.

KNAB vērš uzmanību, ka šāda amata savienošana nedrīkst radīt interešu konfliktu un pirms tam jāsaņem attiecīgās valsts iestādes vadītāja vai viņa pilnvarotās personas rakstveida atļauja.