Lasīšanai: 1 minūte

Pārbaudes laika noteikšana darba līgumā nav obligāta

J
jautā:
10. novembrī, 2018
Zane

Vai pieļaujams aiziet no darba 3 mēnešus ilgajā pārbaudes laikā, rakstiski brīdinot darba devēju par to 3 dienas iepriekš, ja darba līgumā ir arī punkts par to, ka “darbinieka līguma uzteikuma termiņš ir 1 mēnesis”?

A
atbild:
13. novembrī, 2018
Zaida Kalniņa
LV portāls

Pirmkārt Jums jānoskaidro, vai darba devējs darba līgumā ir noteicis pārbaudes laiku, jo tāds var arī nebūt noteikts, un tad darba līgums ir uzskatāms par noslēgtu bez pārbaudes.

Ja pārbaudes laiks darba līgumā ir noteikts, tad tiesības izbeigt darba attiecības pārbaudes laikā regulē Darba likuma 47. pants. Tajā ir noteikts, ka pārbaudes laikā darba devējam un darbiniekam ir tiesības rakstveidā uzteikt darba līgumu trīs dienas iepriekš.

Ja pārbaudes laiks nav noteikts, tad darbinieka uzteikuma termiņš ir atbilstoši Darba likuma 100. pantam – viens mēnesis.