TĒMA: Mājoklis

Pārvaldniekam jārīkojas, nevis jāmeklē aizbildinājumi

J
jautā:
15. oktobrī, 2018
Lita

Dzīvoklī visu laiku auksts dvieļu žāvētājs, dzīvoklis atrodas 2. stāvā 5 stāvu mājā, māju apsaimnieko biedrība. Vairākkārt informēts apsaimniekotājs, taču nekas nemainās, ik mēnesi maksāju nepilnus 5 eiro par cirkulāciju dvieļu žāvētājā, taču šo pakalpojumu nesaņemu. Pēdējā komunikācijā ar apsaimniekotāju ieteica no augšējiem un apakšējiem kaimiņiem man pašai saņemt rakstisku piekrišanu par stāvvada maiņu un tikai tad griezties pie apsaimniekotāja. Vēlos noskaidrot, vai tas nav apsaimniekotāja pienākums, jo maksāju gan par apsaimniekošanu, gan par pakalpojumu, ko gadiem nesaņemu? Vēlētos noskaidrot: kā rīkoties šādā situācijā? Paldies!

A
atbild:
13. novembrī, 2018
Mudīte Luksa
speciāli LV portālam

“Ja tu kaut ko negribi darīt, tad atradīsi simt un vienu ieganstu, lai to nedarītu. Ja gribēsi darīt – atradīsi simt un vienu iespēju,” tā jautājumu komentē Latvijas Nekustamā īpašuma pārvaldnieku asociācijas vadītājs Vitolds Peipiņš. “Šajā gadījumā mājas pārvaldnieks negrib darīt savu darbu un aplami prasa kaut kādus saskaņojumus. Pirmkārt pārvaldniekam bija jāapseko, kāda situācija ar dvieļu sildītājiem ir minētā dzīvokļa kaimiņiem augšējā un apakšējā stāvā. Ja tie ir silti, tad problēma ir konkrētā dzīvokļa dvieļu žāvētājā un tas ir jāmaina. To vajadzētu organizēt par mājas kopējiem apsaimniekošanas līdzekļiem. Šā darba laikā, atsedzot cauruļvadus, būtu arī redzams, kādā stāvoklī ir stāvvadi kopumā. Ja arī pārējie dvieļu žāvētāji ir auksti, tad, visticamāk, ir aizsērējis stāvvads un nepieciešams mainīt to. Tomēr šis defekts nerada avārijas situāciju un ir kvalificējams kā slikts apsaimniekošanas pakalpojums. Tālab pārvaldniekam ir jārīko dzīvokļu īpašnieku aptauja par kopīpašuma daļas – stāvvada – nomaiņu. Par pakalpojuma kvalitāti dzīvokļu īpašnieki lemj atkarībā no savām vēlmēm un maksātspējas. Ja īpašnieki nolemj, ka stāvvads jāmaina, tad ir jāmaina.”