Dzīvokļu īpašnieku kopsapulcē var piedalīties tikai dzīvokļu īpašnieki vai to pilnvarotās personas. Vai cilvēku var uzskatīt par dzīvokļa īpašnieku, ja šis īpašums nav reģistrēts zemesgrāmatā? Ja var, tad kādi dokumenti šim cilvēkam ir jāuzrāda sapulcē, lai viņš varētu piedalīties balsošanas procesā?
Dzīvokļa īpašuma likuma pirmajā daļā ir skaidri norādīts: “Dzīvokļa īpašnieks ir persona, kas ieguvusi dzīvokļa īpašumu un īpašuma tiesības nostiprinājusi zemesgrāmatā.” Savukārt otrajā daļā ir šāda norma: “Līdz dzīvokļa īpašuma pirmreizējai reģistrēšanai zemesgrāmatā uz dzīvokļa īpašuma ieguvēju attiecas visas šā likuma normas, kas nosaka dzīvokļa īpašnieka tiesības, pienākumus un atbildību, izņemot tās likumā noteiktās tiesības, kuras dzīvokļa īpašuma ieguvējs iegūst tikai pēc dzīvokļa īpašuma reģistrēšanas zemesgrāmatā.”
Ja dzīvokļa īpašums vēl nav reģistrēts zemesgrāmatā, bet ir kādas personas īpašumā, tā iegūšanu apliecina kāds dokuments – piemēram, pirkšanas un pārdošanas līgums, mantošanas apliecība, tiesas spriedums. Uzrādot kādu no šiem dokumentiem, īpašnieks iegūst dzīvokļa īpašnieka tiesības un pienākumus piedalīties dzīvokļu īpašnieku sapulcēs un lemt par jautājumiem saistībā ar dzīvojamās mājas kopīpašumu.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!