TĒMA: Mājoklis

Par ūdensvada pārbūvi un kaimiņu attiecībām

J
jautā:
13. jūnijā, 2019
Jānis

Labdien! Es dzīvoju mājā, kuras katrs gals ir atsevišķs privātīpašums, taču šai ēkai ir viens cauruļvada ievads, kas pienāk no kaimiņa puses. Ūdensvads sadalās kaimiņa teritorijā, un šī persona ar to nav apmierināta, tāpēc vēlas veikt remontdarbus, kas atdalītu šos ūdens ievadus, savukārt mums nav paredzēti līdzekļi šādu remontdarbu veikšanai, tāpēc varam palikt bez ūdensapgādes. Vai ir kāds likums, kas varētu atturēt minēto kaimiņu no ūdensapgādes atslēgšanas mūsu īpašumam?

A
atbild:
22. jūlijā, 2019

Īpašuma tiesiskās attiecības radījušas apstākļus, kad saistībā ar ūdensapgādes inženiertīkliem kāds no īpašniekiem var nokļūt ķīlnieka lomā un patiešām ūdensvadu reāli var atslēgt. Normatīvajos aktos nav tādu normu, kas šādu situāciju regulētu. Šeit noteicošās ir cilvēciskās attiecības, spēja vienoties par abpusēji pieņemamu risinājumu.