Uzņēmuma nosaukumā izmanto vienīgi latviešu vai latīņu alfabēta burtus

J
jautā:
03. jūlijā, 2013
Karlis

Labdien man ir šāds jautājums! Vai mana uzņēmuma nosaukums var būt angļu valodā? Vai ir kādi noteikumi, kas paredz uzņēmuma nosaukumu? Paldies par atbildi!

A
atbild:
08. jūlijā, 2013
Laura Platace
LV portāls

Veidojot komersanta nosaukumu, ir jāņem vērā vairāki ierobežojumi. Viens no tiem – jaunais nosaukums nedrīkst būt tāds pats, kā jau esoša uzņēmuma nosaukums. Komersanta nosaukuma veidošanas ierobežojumus noteic Komerclikuma 29.pants. Uzņēmuma nosaukums nedrīkst

  • ietvert maldinošas ziņas par komerctiesiskajā apgrozībā svarīgiem apstākļiem, it īpaši par komersanta vai komercdarbības veidu vai arī par komercdarbības apjomu;
  • būt pretrunā ar labiem tikumiem;
  • ietvert vārdus „Latvijas Republika” un to tulkojumu svešvalodā;
  • ja firmā ietverts administratīvās teritorijas vai apdzīvotās vietas nosaukums, tas nedrīkst sakrist ar attiecīgās administratīvās teritorijas vai apdzīvotās vietas nosaukumu, izņemot viensētu nosaukumus;
  • ietvert valsts vai pašvaldību institūciju (iestāžu) nosaukumus, kā arī vārdu „valsts” vai „pašvaldība”;
  • preču zīmju vai to daļu izmantošanu firmā regulē likums „Par preču zīmēm un ģeogrāfiskas izcelsmes norādēm”, paredzot, ka preču zīmes īpašniekam ir tiesības aizliegt izmantot sev piederošu preču zīmi cita uzņēmuma nosaukumā.

 Attiecībā par valodas lietošanu veidojot uzņēmuma nosaukumu, Ministru kabineta noteikumu Nr.294 „Noteikumi par iestāžu, sabiedrisko organizāciju, uzņēmumu (uzņēmējsabiedrību) nosaukumu un pasākumu nosaukumu veidošanu un lietošanu” 11.punkts paredz, ka sabiedrisko organizāciju, privāto organizāciju un uzņēmumu (uzņēmējsabiedrību) nosaukumu rakstībā sabiedriski administratīvās uzraudzības ietvaros lietojami vienīgi latviešu valodas vai latīņu alfabēta burti.

Tas nozīmē, ja privātuzņēmuma nosaukums ir svešvalodā, tad nosaukuma rakstībā ir izmantojami tikai latīņu alfabēta burti.