Labdien! 1.Vai īrniekam ir jāveic īrētam dzīvoklim uzkrājumi remonta darbiem? 2. Vai īrniekam par saviem līdzekļiem ir jāveic kadastrālā uzmērīšana un īrētais dzīvoklis jāieraksta zemes grāmatā? Pie tam dzīvoklis pieder pašvaldībai, atrunāts īres līgumā kā neprivatizējams, un tika sniegta palīdzība dzīvokļu jautājumā, maznodrošinātai personai, kura ir pensionāre/invalīde. 3.Vai apsaimniekotājs drīkst ieturēt nekustamā īpašuma nodokli, ja visa māja nemaz nav reģistrēta zemesgrāmatā? Kur iekasētie nodokļi paliek, un kā apsaimniekotājs nosaka tā vērtību?
1. Tiešā veidā īrniekam uzkrājumi mājas remontam nav jāveic, bet īres maksā ietver mājas pārvaldīšanas un uzturēšanas izdevumus, kā arī mājas amortizācijas nolietojumu, kas var veidot uzkrājumiem nepieciešamo summu.
2. Daudzas lietas var tikt regulētas ar konkrētu īres līgumu.
Taču, ja līgumā nav noteikts, ka īrniekam par saviem līdzekļiem ir jāveic kadastrālā uzmērīšana, tad Valsts zemes dienests skaidro, kas ir tiesīgs pasūtīt būves kadastrālo uzmērīšanu:
Kopīpašuma gadījumā jaunas būves kadastrālo uzmērīšanu un reģistrāciju Kadastrā var ierosināt jebkurš no nekustamā īpašuma īpašniekiem. Vienam no kopīpašniekiem bez pārējo īpašnieku piekrišanas nav tiesību ierosināt kadastrā reģistrētas būves sadalīšanu, apvienošanu vai ieraksta par būvi dzēšanu.
Kas attiecas uz īrētā dzīvokļa ierakstīšanu zemesgrāmatā, tad ar īpašnieka piekrišanu zemesgrāmatā var reģistrēt dzīvokļa īres līgumu.
3. Nekustamā īpašuma nodokli iekasē, tā apmēru nosaka pašvaldība. Pieļauju, ka pārvaldnieks var būt kā nodokļa iekasēšanas starpnieks, kurš 100% iekasēto nodokli pārskaita pašvaldībai.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!