Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pensijas

No 2025. gada tiesības uz pensiju būs 65 gadu vecumā

J
jautā:
22. maijā, 2024
Ligita

Labdien! Man ir 62 gadi, un es domāju doties pensijā 65 gadu vecumā. Darba devējs apgalvo, ka pensijā varēšu doties 67 gadu vecumā, jo tikšot paaugstināts pensionēšanās vecums. Vai ir kādas izmaiņas likumdošanā?

A
atbild:
28. maijā, 2024
Lidija Dārziņa
LV portāls

No 2014. gada 1. janvāra vecuma pensijas piešķiršanai noteiktais vecums katru gadu tiek paaugstināts par trim mēnešiem, līdz no 2025. gada 1. janvāra tas būs 65 gadi.

Pašreiz likumā “Par valsts pensijām” ir paredzēts, ka no 2025. gada tiesības uz vecuma pensiju ir sievietēm un vīriešiem, kuri sasnieguši 65 gadu vecumu un kuru apdrošināšanas stāžs nav mazāks par 20 gadiem.

Savukārt pārejas noteikumos ir grafiks, saskaņā ar kuru no 2014. gada pensionēšanās vecums pieaug pakāpeniski līdz likumā noteiktajam.

Patlaban nav likumdošanas iniciatīvu par pensionēšanās vecuma pārskatīšanu.