SKAIDROJUMI
>
Zini savas tiesības un iespējas!
TĒMAS
Linda Balode
LV portāls
Aiga Dambe
LV portāls
22. novembrī, 2018
RUBRIKA: Infografika
TĒMA: Valsts pārvalde
23
23

Izveidotas 13. Saeimas komisijas

Trešdien, 21. novembrī, 13. Saeimas deputāti vienojušies par parlamenta komisiju vadību. LV portāls iepazīstina ar visu likumdevēja komisiju sastāvu.

Atbilstoši Satversmes 25. pantam Saeima izvēlē komisijas, noteicot to locekļu skaitu un uzdevumus. Komisijām ir tiesības pieprasīt savai darbībai vajadzīgās ziņas un paskaidrojumus no atsevišķiem ministriem un pašvaldības iestādēm, kā arī uzaicināt savās sēdēs sniegt paskaidrojumus attiecīgo ministriju un pašvaldības iestāžu atbildīgos priekšstāvjus. Satversme paredz, ka Saeimas komisijas var darboties arī starp sesijām.

Saskaņā ar Saeimas kārtības rulli parlamentā pastāvīgi darbojas 16 komisijas. Saeimas kārtības ruļļa 152. pants paredz, ka attiecīgā komisija ievēlē no saviem locekļiem priekšsēdētāju un sekretāru, ja nepieciešams – arī priekšsēdētāja biedru.

Savukārt tā 153. pantā noteikts, ka par komisijas priekšsēdētāju deputāts vienā un tajā pašā laikā var būt tikai vienā pastāvīgajā komisijā. Deputāts vienā un tajā pašā laikā var būt ne vairāk kā divu pastāvīgo komisiju loceklis un triju apakškomisiju loceklis.

LV portāls iepriekš rakstīja, ko dara Saeimas pastāvīgās komisijas, kā norit speciālo komisiju izveide un cik deputāts papildus mēnešalgas daļai saņem par Saeimas pastāvīgās komisijas priekšsēdētāja, tā vietnieka un komisijas sekretāra amata pildīšanu.

Labs saturs
23
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU