Trešdien, 21. novembrī, 13. Saeimas deputāti vienojušies par parlamenta komisiju vadību. LV portāls iepazīstina ar visu likumdevēja komisiju sastāvu.
Atbilstoši Satversmes 25. pantam Saeima izvēlē komisijas, noteicot to locekļu skaitu un uzdevumus. Komisijām ir tiesības pieprasīt savai darbībai vajadzīgās ziņas un paskaidrojumus no atsevišķiem ministriem un pašvaldības iestādēm, kā arī uzaicināt savās sēdēs sniegt paskaidrojumus attiecīgo ministriju un pašvaldības iestāžu atbildīgos priekšstāvjus. Satversme paredz, ka Saeimas komisijas var darboties arī starp sesijām.
Saskaņā ar Saeimas kārtības rulli parlamentā pastāvīgi darbojas 16 komisijas. Saeimas kārtības ruļļa 152. pants paredz, ka attiecīgā komisija ievēlē no saviem locekļiem priekšsēdētāju un sekretāru, ja nepieciešams – arī priekšsēdētāja biedru.
Savukārt tā 153. pantā noteikts, ka par komisijas priekšsēdētāju deputāts vienā un tajā pašā laikā var būt tikai vienā pastāvīgajā komisijā. Deputāts vienā un tajā pašā laikā var būt ne vairāk kā divu pastāvīgo komisiju loceklis un triju apakškomisiju loceklis.
LV portāls iepriekš rakstīja, ko dara Saeimas pastāvīgās komisijas, kā norit speciālo komisiju izveide un cik deputāts papildus mēnešalgas daļai saņem par Saeimas pastāvīgās komisijas priekšsēdētāja, tā vietnieka un komisijas sekretāra amata pildīšanu.
1922. gada 15. februārī Satversmes sapulce pieņēma Latvijas Republikas pamatlikumu – Satversmi.
Tā stājās spēkā 1922. gada 7. novembrī, uz pirmo sēdi sanākot 1. Saeimai.
Uzzini vairāk >>
Vienkārši par konstitucionālā ranga aktiem >>
Filma "Atver Satversmi"
Žurnāls "Jurista Vārds" – 51 eseja par Latvijas konstitūciju