Vai var pieteikties pabalstiem, pirms izsniegta darbnespējas lapa un pirms piedzimis bērns

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
23. augustā, 2022
Kristīne

Sveiki. Vai man ir iespēja pieteikties pabalstam, ja es pašlaik esmu darba attiecībās, dekrēts sāksies 2022. gada 18. oktobrī un bērniņš dzims decembrī?

A
atbild:
27. augustā, 2022
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Andrika Stretinska, Pabalstu metodiskās vadības daļas vecākā eksperte

Maternitātes pabalsta piešķiršanas pamats ir Ministru kabineta noteiktajā kārtībā izsniegta darbnespējas lapa un iesniegums pabalsta piešķiršanai.

Vecāku pabalstu piešķir un izmaksā sociāli apdrošinātai personai, kura kopj bērnu. Tas nozīmē, ka tiesības uz vecāku pabalstu ir tikai pēc bērna piedzimšanas fakta reģistrācijas.

Tātad, atbildot uz jūsu jautājumu – pieteikties maternitātes pabalsta piešķiršanai jūs varēsiet tikai pēc tam, kad ārsts būs jums izsniedzis darbnespējas lapu sakarā ar grūtniecību. Pieteikties vecāku pabalsta piešķiršanai varēsiet tikai pēc bērna piedzimšanas fakta reģistrācijas.

Jūsu tiesības uz pabalstiem Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra izskatīs pēc attiecīgo iesniegumu saņemšanas.

Lai iegūtu detalizētāku informāciju savā konkrētajā situācijā, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra iesaka saziņai lietot informējošos kanālus, rakstot uz konsultacijas@vsaa.gov.lv vai zvanot uz 64507020.