Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Ģimene

Vai ģimenes valsts pabalstu maksā arī tad, ja bērns pēc vidusskolas studē augstskolā

J
jautā:
11. jūlijā, 2024
Inese

Labdien! Valsts no jūlija man vairs nemaksā ģimenes pabalstu 25 eiro par dēlu, kurš šogad beidza 12. klasi. Viņš jūnijā beidza skolu, tagad sniegs dokumentus augstskolā. 20 gadi viņam paliek nākamā gada sākumā. Likumā gan rakstīts, ka pabalsta apmērs ir noteikts par faktiski audzināmajiem bērniem vecumā no viena gada līdz 16 vai 20 gadu vecumam. Vai pēc skolas beigšanas, ja viņš turpina studijas augstskolā, šis pabalsts man vairs nepienākas? Paldies par atbildi!

A
atbild:
19. jūlijā, 2024
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Solvita Sukure, Pabalstu metodiskās vadības daļas vecākā eksperte

Ģimenes valsts pabalstu par bērnu vecumā no 16 līdz 20 gadiem izmaksā tikai tad, ja bērns mācās vispārējās vai profesionālās izglītības iestādē.

Ja jaunietis studē augstskolā, tad minēto pabalstu par bērnu nav tiesību saņemt.

Izlaiduma klases absolventam ģimenes valsts pabalsta izmaksu pārtrauc ar 1. jūliju.

Līdz ar to, ja pēc vidusskolas beigšanas jaunietis turpinās studijas augstskolā, tad viņam vairs nav tiesību uz ģimenes valsts pabalstu.