Lasīšanai: 1 minūte

Vai ir tiesības uz apgādnieka zaudējuma pensiju, ja bērniem maina uzvārdu

J
jautā:
05. jūnijā, 2024
klavs

Mēs ar sievu apprecējāmies, viņai ir trīs nepilngadīgi bērni. Vēlamies bērniem mainīt uzvārdu uz tagadējās laulības uzvārdu. Sieva saņem apgādnieka zaudējuma naudu. Ja mēs nomainīsim bērniem uzvārdu, vai viņa zaudēs šos līdzekļus?

A
atbild:
27. jūnijā, 2024
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Liene Klismete, Pensiju metodiskās vadības daļas vecākā eksperte

Tiesības uz apgādnieka zaudējuma pensiju, kas adoptētajam bija radušās pirms adopcijas, zūd no tā mēneša, kas seko mēnesim, kurā Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā saņemta informācija par adopcijas faktu.

Tātad, ja bērni tiek adoptēti, tad viņiem tiesības uz apgādnieka zaudējuma pensiju zūd.

Ja bērni netiek adoptēti, bet mainās tikai viņu uzvārds, tad tas neietekmē viņu tiesības uz apgādnieka zaudējuma pensiju.