E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 35030
Lasīšanai: 2 minūtes
TĒMA: Tieslietas

Šobrīd Imigrācijas likums neparedz tiesības saņemt uzturēšanās atļauju partnerattiecību noslēgšanas gadījumā

J
jautā:
08. janvārī, 2025
Liepa

Labdien! Esmu Krievijas Federācijas pilsone, mana partnere ir Latvijas pilsone. Mēs apsvērām iespēju noslēgt partnerattiecības Melnkalnē, bet, kā saprotu, tādā gadījumā es nevarētu pieteikties ģimenes apvienošanas vīzai Latvijā. Vai tas būs tāpat, ja mēs apprecēsimies? Viendzimuma laulības Latvijas Republikā ir aizliegtas. Vai ir tiesības saņemt uzturēšanās atļauju Latvijā sakarā ar ģimenes apvienošanu viendzimuma partnerattiecībās?

A
atbild:
Šodien
Linda Ņikona
LV portāls

Saskaņā ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) sniegto informāciju Imigrācijas likums neparedz tiesības saņemt uzturēšanās atļauju partnerattiecību noslēgšanas gadījumā. 

Tāpat PMLP norāda, ka pagaidām šajā jomā nav iecerēts veikt grozījumus normatīvajos aktos. 

Latvijā no 2024. gada 1. jūlija var reģistrēt partnerību, ar to partneriem iegūstot juridisku, ekonomisku un sociālu aizsardzību valsts līmenī. Ziņas par partnerību tiek ierakstītas Fizisko personu reģistrā. 

Šobrīd partnerattiecību tiesiskais regulējums ir noteikts astoņos likumos, kas arī stājās spēkā aizvadītā gada 1. jūlijā. Atsevišķu likumu jauno normu regulējumam ir pieņemti arī Ministru kabineta noteikumi. 

Detalizēta informācija par partnerattiecību tiesisko regulējumu Latvijā pieejama LV portāla publikācijā “Latvijā no 1. jūlija var reģistrēt partnerību. Jautājumi un atbildes par tiesisko regulējumu”. 

Kā iepriekš akcentējusi Iekšlietu ministrija, ikviens gadījums attiecībā uz ieceļošanu, uzturēšanos (termiņuzturēšanās atļauju) un nodarbinātību Latvijas Republikā tiek vērtēts individuāli: “Ņemot vērā, ka partnerība ir jauns tiesību institūts, nevaram izslēgt, ka līdz ar praksi jeb reālajiem gadījumiem vajadzēs veikt grozījumus un izmaiņas arī citos likumos.” 

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas