DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
28. martā, 2025
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Noziedzība

VID muitas amatpersonas atklāj viltotus optiskos tēmēkļus sūtījumā no Honkongas

Publicitātes foto.

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas Lidostas muitas kontroles punktā, veicot no Honkongas saņemtu kurjerpasta sūtījumu kontroli, deklarēto rotaļlietu piederumu vietā atklāja 34 viltotus optiskos tēmēkļus. Uzņēmumam, oriģinālo preču ražotājam, novērstais kaitējums pārsniedz 25 000 eiro.

Lidostas muitas kontroles punkta amatpersonas pagājušā gada nogalē veica muitas kontroli kādam sūtījumam, kurā pēc importa deklarācijā norādītajām ziņām bija jābūt precei “rotaļlietu piederumi”. To bija paredzēts laist brīvā apgrozībā Latvijā. Tomēr šo sūtījumu pārbaudot padziļināti, muitas amatpersonas konstatēja, ka tajā atrodas optiskie tēmēkļi.

Sūtījumā atradās trīs veidu optiskie tēmēkļi, kopā 34 vienības. Lai slēptu preču zīmi, melnie tēmēkļu korpusi bija aplīmēti ar melnām uzlīmēm.

Lai pārliecinātos, vai preces ir oriģinālo ražojumu viltojums, muitas amatpersonas vērsās pie intelektuālā īpašuma tiesību pārstāvja. Nesen tika saņemts tiesību īpašnieka apstiprinājums, ka ar šīm precēm ir pārkāptas uzņēmuma “Aimpoint Aktiebolag” intelektuālā īpašuma tiesības un aizturētās preces ir jāiznīcina.

Kopējais tiesību īpašniekiem novērstais kaitējums pēc atbilstošu oriģinālo preču vērtības ir aptuveni 25 600 eiro.

Labs saturs
Pievienot komentāru

ĪSUMĀ

Finanšu noziegumi un noziedzīgi iegūtu līdzekļu atrašanās civiltiesiskajā apritē ne tikai ļauj noziedzniekiem gūt labumu no izdarītajiem noziedzīgajiem nodarījumiem, bet kropļo tirgu un likumīgu uzņēmējdarbību, apdraud nacionālo un starptautisko drošību, kā arī valsts starptautisko reputāciju.


Eiropas Padomes noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas ekspertu komiteja “Moneyval” 2018. gada 23. augustā publicēja  5. kārtas ziņojumu, kurā novērtēti Latvijā īstenotie NILLTFN pasākumi. No 11 vērtētajām jomām astoņās rādītājs tika novērtēts kā viduvējs, bet divās – zems.

Atbilstoši “Moneyval” novērtēšanas procedūras noteikumiem Latvijai tika piemērota pastiprināta uzraudzība. 

Noderīgi resursi

Latvijas Bankas vadlīnijas NILLTPFN un sankciju riska pārvaldīšanas iekšējās kontroles sistēmas izveidei un klientu izpētei (AML rokasgrāmata)

Informācija par valsts reģistriem klientu izpētes veikšanai atbilstoši NILLTPFN prasībām

FID Meklētājs sankciju sarakstos


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI