DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
31. maijā, 2022
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Valdība iesaka virzīt Ilzi Znotiņu uz otro termiņu Finanšu izlūkošanas dienesta priekšnieka amatā

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Otrdien, 31. maijā, Ministru kabineta sēdes laikā tika izskatīts jautājums par Ilzes Znotiņas apstiprināšanu Finanšu izlūkošanas dienesta priekšnieka amatā uz otro termiņu. I. Znotiņa guva valdības atbalstu, un viņas kandidatūra tiks ieteikta Saeimai.

Jau ziņots, ka Ilze Znotiņa tika atkārtoti izvirzīta šim amatam pēc uzvaras atklātā konkursā, kas tika izsludināts šīgada 17. februārī.

Iepriekšējais konkurss uz Finanšu izlūkošanas dienesta (tolaik Kontroles dienesta) vadītāja amatu notika 2018. gadā. Arī toreiz, pārspējot pārējos astoņu pretendentus, uzvaru guva Ilze Znotiņa.

Pirms darba Finanšu izlūkošanas dienestā I. Znotiņa bijusi zvērinātu advokātu biroja “Deloitte Legal” partnere un kā zvērināta advokāte specializējusies strīdu izšķiršanā. Tur I. Znotiņa veikusi krāpšanas apkarošanas pārbaudes starptautiskos un vietējos uzņēmumos, un viņas pārziņā bijuši regulatīvie un maksātnespējas jautājumi, kukuļdošanas apkarošana, noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršana un “balto apkaklīšu” noziegumu izmeklēšana.

Vienlaikus neilgi pirms iecelšanas Finanšu izlūkošanas dienesta priekšnieces amatā 2018. gadā Ilze Znotiņa vadīja Latvijas nacionālā noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas risku izvērtējuma sagatavošanu, kā arī vairāku atsevišķu nozaru izvērtējumus.

Ilze Znotiņa ir iesniegusi promocijas darbu Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē. Viņa Rīgas Juridiskajā augstskolā ieguvusi maģistra grādu starptautiskajās un Eiropas tiesībās, savukārt Latvijas Universitātē – bakalaura grādu tiesību zinātnē.

Kā vēstīts iepriekš, konkurss norisinājās trijās kārtās. Pirmajā kārtā atlases komisija izvērtēja iesniegtos dokumentus un pretendentu atbilstību obligātajām prasībām. Konkursa otrajā kārtā pretendenti konkursa komisijai skaidroja savu motivāciju ieņemt šo amatu, atbildēja uz komisijas jautājumiem un izklāstīja savu redzējumu par Finanšu izlūkošanas dienesta darbības prioritātēm. Savukārt konkursa trešajā kārtā tika pārbaudītas pretendentu vadības kompetences: pārmaiņu vadīšana, lēmumu pieņemšana, stratēģiskais redzējums, komandas vadīšana, rezultātu sasniegšana.

Konkursa pēdējā jeb vadības kompetenču novērtēšanas kārtā Ilze Znotiņa ļoti labi pierādīja savas spējas un pieredzi lēmumu pieņemšanā, pārmaiņu vadībā un komandas vadīšanā. Savukārt izcils sniegums bija stratēģiskajā redzējumā un spējā sasniegt rezultātus.   

Par Ilzes Znotiņas iecelšanu amatā uz otro termiņu gala lēmums vēl jāpieņem Saeimai, kura I. Znotiņas kandidatūru izskatīs pēc valdības ieteikuma.

Konkursa pretendentu vērtēšanas komisiju vadīja Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, tās sastāvā bija ģenerālprokurors Juris Stukāns, Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs, finanšu ministrs Jānis Reirs, Satversmes aizsardzības biroja direktors Egils Zviedris un Valsts drošības dienesta priekšnieks Normunds Mežviets. Tāpat pretendentu vērtēšanā ar padomdevēja tiesībām piedalījās Finanšu sektora attīstības padomes deleģēti pārstāvji: Finanšu un kapitāla tirgus komisijas priekšsēdētāja Santa Purgaile, Latvijas Finanšu nozares asociācijas valdes loceklis Jānis Brazovskis un Latvijas Darba devēju konfederācijas Goda prezidents Vitālijs Gavrilovs.

Publicitātes foto

Labs saturs
Pievienot komentāru

ĪSUMĀ

Finanšu noziegumi un noziedzīgi iegūtu līdzekļu atrašanās civiltiesiskajā apritē ne tikai ļauj noziedzniekiem gūt labumu no izdarītajiem noziedzīgajiem nodarījumiem, bet kropļo tirgu un likumīgu uzņēmējdarbību, apdraud nacionālo un starptautisko drošību, kā arī valsts starptautisko reputāciju.


Eiropas Padomes noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas ekspertu komiteja “Moneyval” 2018. gada 23. augustā publicēja  5. kārtas ziņojumu, kurā novērtēti Latvijā īstenotie NILLTFN pasākumi. No 11 vērtētajām jomām astoņās rādītājs tika novērtēts kā viduvējs, bet divās – zems.

Atbilstoši “Moneyval” novērtēšanas procedūras noteikumiem Latvijai tika piemērota pastiprināta uzraudzība. 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI