DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
22. decembrī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas

Maksātnespējas kontroles dienests pieņem pirmo lēmumu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas uzraudzības jomā

Maksātnespējas kontroles dienests (MKD) pēc astoņām pārbaudēm ir pieņēmis pirmo lēmumu par sankciju piemērošanu par Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas (NILLTPF) novēršanas likuma pārkāpumiem – izteikt brīdinājumu maksātnespējas procesa administratoram par vilcināšanos iesniegt ziņojumu par aizdomīgu darījumu.

MKD direktore Inese Šteina uzsver: “Savlaicīgi iesniegts ziņojums par aizdomīgu darījumu dod ne tikai iespēju savlaicīgi uzsākt vai pilnvērtīgi turpināt izpēti saistībā ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas darbībām, bet arī spēj novērst iespēju izmantot Latvijas finanšu sistēmu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijai. MKD viena no prioritātēm ir novērst maksātnespējas procesu izmantošanu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijā un terorisma un proliferācijas finansēšanā, tādējādi veicinot maksātnespējas procedūru tiesiskumu un sekmējot pievilcīgas uzņēmējdarbības vides veidošanu un investīciju piesaisti.”

MKD no 2021.gada 12.jūlija nodrošinājis uzraudzību astoņās lietās, kurās veiktas piecas neplānotas un trīs – plānotas administratoru pārbaudes NILLTPF novēršanas likuma prasību izpildē. Līdz šim veikto pārbaužu ietvaros galvenokārt konstatēti trūkumi administratoru izveidotajās iekšējās kontroles sistēmās saistībā ar klientu riska līmeņa noteikšanas kritēriju un aizdomīgu darījumu riska indikatoru neiekļaušanu, kas būtiski ietekmē turpmāko klienta darījumu uzraudzību. Vienlaikus vairākos gadījumos konstatēts, ka iekšējās kontroles sistēmās nav paredzēts darbību kopums sankciju riska pārvaldīšanai.

Kopš 2021. gada 12. jūlija ir paplašināta MKD kompetence patstāvīgi īstenot uzraudzības un kontroles pasākumus attiecībā uz maksātnespējas procesa administratoriem NILLTPF novēršanas jomā. Administratorus NILLTPF novēršanas likuma prasību izpildē vienlaicīgi uzrauga gan MKD, gan biedrība "Latvijas Maksātnespējas procesa administratoru asociācija". Biedrība nepieciešamības gadījumā ierosina MKD lemt par sankciju piemērošanu. Līdz šim biedrība nav šīs tiesības īstenojusi.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU