DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
02. aprīlī, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

Inese Druviete, Ēriks Kristiāns Selga un Deniss Ščeulovs sāk pildīt padomes locekļa amata pienākumus

Šodien, 2. aprīlī, Konkurences padomes locekļa amata pienākumus sāk pildīt Inese Druviete un Ēriks Kristiāns Selga, savukārt Deniss Ščeulovs Konkurences padomes locekļa amata pienākumus sāks pildīt 3. aprīlī. Visus trīs padomes locekļus šī gada 26. martā amatā apstiprināja Ministru kabinets.

Inese Druviete ieguvusi doktora grādu tiesību zinātnēs Latvijas Universitātē. Savā profesionālajā darba pieredzē darbojusies kā Fulbraita - Šūmaņa inovācijas granta pētniece ASV, pētot konkurences tiesību un tehnoloģiju jautājumus, bijusi programmu direktore, docente, projektu vadītāja un pētniece Rīgas Juridiskajā augstskolā, kā arī ministra padomniece Ekonomikas ministrijā.

Ēriks Kristiāns Selga strādājis Finanšu izlūkošanas dienestā par riska analītiķi, bijis stažieris starptautiskajā finanšu institūcijā Eiropas Stabilitātes mehānisms (ESM) un jurists zvērinātu advokātu birojā PwC Legal Latvia. Ē. K. Selga Rīgas Juridiskajā augstskolā ir ieguvis maģistra grādu starptautiskajās un Eiropas tiesībās, Temple Universitātē ASV maģistra grādu transnacionālajās tiesībās un šobrīd studē doktorantūrā Honkongas Universitātē.

Deniss Ščeulovs līdz šim ieņēmis vairākus amatus Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU). Viņš ir vadošais pētnieks, profesors un RTU Uzņēmējdarbības inženierijas un vadības institūta direktors. D. Ščeulovs ir arī eksperts Latvijas Zinātnes padomē un Akadēmiskajā informācijas centrā un ir ieguvis ekonomikas zinātņu doktora grādu Rīgas Tehniskajā universitātē.

Konkurences padomes lēmējinstitūcija sastāv no piecām amatpersonām – Konkurences padomes priekšsēdētāja un četriem padomes locekļiem. Līdz šim viens Konkurences padomes locekļa amats bija vakants, savukārt divu Konkurences padomes locekļu – Jāņa Račko (apstiprināts uz otru pilnvaru termiņu 2018. gada 13. novembrī) un Līgas Daugavietes (apstiprināta 2018. gada 13. novembrī) – pilnvaru termiņš ir beidzies. Šobrīd Konkurences padomi vada priekšsēdētājs Juris Gaiķis un padomes locekļa pienākumus pilda arī Kārlis Piģēns (apstiprināts amatā 2022. gada 25. oktobrī).

Saskaņā ar Konkurences likumu Konkurences padomes locekļu pilnvaru laiks ir pieci gadi.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI