Strīdi starp kolēģiem vai ar darba devēju, domstarpības komercbiznesa partneru starpā, nesaskaņas ģimenē vai starp kaimiņiem, kas mēdz samilzt līdz abpusējai nespējai kontaktēties, ir dzīves realitāte. Tad strīda pusēm loģiskākais risinājums šķiet vērsties tiesā un lūgt jautājumu atrisināt juridiski, jo tiesas nolēmums ir saistošs un tas būs jāievēro. Puses no tiesas parasti iziet nevienlīdzīgā statusā – viens ir uzvarētājs, otrs – zaudētājs, norāda sertificēta mediatore KRISTĪNE DĀRZNIECE, aicinot sabiedrību vajadzības gadījumā izmantot mūsdienīgu un efektīgu domstarpību risināšanas ceļu: mediāciju.
Sarunā ar juristi, pieredzējušu mediatori un Latvijas Sertificētu mediatoru padomes priekšsēdētāju Kristīni Dārznieci skaidrosim:
Mediācijas aizsākumi Latvijā meklējami 2007. gadā, kad Tieslietu ministrija sadarbībā ar Vācijas mediācijas speciālistiem organizēja mediatoru apmācības – “Twinning” projektu, kura laikā izglītoja mediatorus. No 2014. gada procesu reglamentē speciālais Mediācijas likums.
Raidieraksts “Kā likums!” ir pieejams LV portālā, kā arī platformās “Podbean”, “Spotify”, “Apple” un “Google Podcasts”.