Labdien! Laulības šķiršana pirms vairākiem gadiem notika tiesā, tad arī tika noslēgta vienošanās par saskarsmi ar bērniem. Vienošanās par saskarsmi ir saistoša man, kamēr māte manipulē gan ar likumu, gan tiesas vienošanos, apzināti ar dažādiem paņēmieniem sabotējot saskarsmi, ietekmē bērnu apziņu un psihi. Ir piesaistīts jurists, tiesu izpildītājs, atvērts tiesas izpildraksts. Bāriņtiesa, kurai ir pienākumi un tiesības attiecībā uz dzīvesvietas apsekošanu un pārējo likumā noteikto darbību veikšanu, neskatoties uz manu individuālo vēršanos, kā arī advokāta starpniecību, nekādi nereaģē un neko nepārbauda, neapseko. Vienam no bērniem ir kārtējā trauma, un “vēl viena augšlūpa” ar liktām šuvēm, par ko es uzzināju nejauši. Māte labprātīgi nekādas ziņas nesniedz, melo un slēpj no manis jebkādu informāciju, ignorē jebkuru manu vēršanos. Bāriņtiesas pārstāve, manuprāt, apzināti novilcina procesu un, iespējams, ir iesaistīta interešu konfliktā, jo gada laikā praktiski nekas nav noticis. Tālab vēlos vērsties kontrolējošajā iestādē, kas pārbaudītu attiecīgo faktu un amatpersonas atbilstību. Kur man jāvēršas?
Jūsu situācija ir ļoti sarežģīta un emocionāli smaga, īpaši, ja cieš bērni. Saprotams, ka meklējat visefektīvākos veidus, kā aizsargāt savu bērnu intereses un panākt tiesas nolēmuma izpildi.
Vispirms ir būtiski apzināties, ka tiesā noslēgtā vienošanās par saskarsmi ar bērniem ir saistoša abām pusēm – gan jums, gan bērnu mātei. Tiesas nolēmums jāpilda godprātīgi, un nevienai no pusēm nav tiesību to ignorēt, manipulēt ar to vai apzināti traucēt tā izpildi. Ja viena puse nepilda tiesas lēmumu, tai var iestāties tiesiskās sekas
Jūs jau esat veicis pareizos soļus, iesaistot juristu un tiesu izpildītāju, tāpat ir atvērts tiesas izpildraksts. Tas ir galvenais mehānisms, lai nodrošinātu tiesas nolēmuma izpildi. Tiesu izpildītāja pienākums ir panākt saskarsmes tiesību realizēšanu. Ja jums šķiet, ka tiesu izpildītājs nerīkojas pietiekami efektīvi, jums ir tiesības sūdzēties par viņa rīcību. Sūdzību par tiesu izpildītāja rīcību varat iesniegt rajona (pilsētas) tiesā.
Bāriņtiesai ir ļoti svarīga loma bērnu tiesību un interešu aizsardzībā, tostarp uzraugot saskarsmes tiesību īstenošanu. Ja uzskatāt, ka konkrētā bāriņtiesas amatpersona apzināti novilcina procesu, nepilda savus pienākumus vai ir iesaistīta interešu konfliktā, rīkojieties šādi:
Jūsu minētais fakts par bērna traumu (“augšlūpa ar šuvēm”) norāda uz iespējamu bērna drošības apdraudējumu. Saskaņā ar Bērnu tiesību aizsardzības likuma 73. pantu ikvienai personai, tai skaitā jums kā vecākam, ir pienākums nekavējoties ziņot par jebkādu bērna apdraudējumu policijai, Bērnu aizsardzības centram, bāriņtiesai vai sociālajam dienestam.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 250 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!