Lasīšanai: 1 minūte

Personu filmēt uz ielas var tikai ar tiesisku pamatu un mērķi

J
jautā:
27. decembrī, 2015
Sandija

Ja tiek taisīta īsfilma publicēšanai internetā, vai drīkst filmēt cilvēkus uz ielas?

A
atbild:
28. decembrī, 2015
Aiga Dambe
LV portāls

Fizisko personu datu aizsardzības likums nosaka, ka personas datu apstrāde ir atļauta, ja tās veikšanai pastāv tiesisks pamats – pastāv vismaz viens no likuma 7.panta nosacījumiem, piemēram, ir saņemta datu subjekta piekrišana.

Papildus tiesiskā pamata nodrošināšanai, veicot personas datu apstrādi, ir jāievēro arī Fizisko personu datu aizsardzības likuma 10.panta pirmās daļas 1., 2.punkts, saskaņā ar kuru personas datu apstrādi ir atļauts veikt tikai tiesiska, godprātīga un iepriekš paredzēta mērķa sasniegšanai un tādā apjomā un veidā, kas ir atbilstošs un nepieciešams šī mērķa sasniegšanai.

Tas nozīmē, ka, ja nepastāv kāds no Fizisko personu datu aizsardzības likumā noteiktajiem tiesiskajiem pamatiem, cilvēku filmēšana uz ielas bez viņu piekrišanas un materiāla ievietošana internetā tiek uzskatīta par prettiesisku.