NORISES
>
Notikumi, problēmas, aktuālas tēmas
TĒMAS
19. oktobrī, 2020
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Ziņa
TĒMA: Tieslietas
4
4

Risini konfliktu gudri – izmanto atbalstu mediācijai civillietās

Publicēts pirms 3 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

FOTO: Freepik

Lai veicinātu plašāku mediācijas pieejamību sabiedrībai, kā arī nodrošinātu praktisku atbalstu mediācijas pakalpojuma saņemšanai, no 19. oktobra līdz 21. decembrim tiek īstenots projekts “Mediācija civillietās”, kura laikā Latvijas sabiedrībai bez maksas būs pieejams mediācijas koordinatora atbalsts, kā arī iespēja saņemt līdzfinansētu mediācijas pakalpojumu.

Mediācijas koordinators ikvienam interesentam klātienē vai elektroniskās saziņas veidā:

  • sniegs vispārīgu informāciju par mediāciju;
  • palīdzēs lietas dalībniekiem jau uzsāktā tiesvedībā vai citiem interesentiem “atrast” sertificētu mediatoru;
  • palīdzēs noorganizēt pirmo tikšanos ar sertificētu mediatoru;
  • konsultēs par mediācijas piemērotību konkrētā strīdā.

Gadījumos, kad puses tiks novirzītas mediācijai ar koordinatora starpniecību, tām būs iespēja saņemt no projekta līdzekļiem daļēji finansētu mediācijas pakalpojumu. Projekta ietvaros pusēm tiek nodrošinātas pirmās piecas mediācijas sesijas (katra 60 minūšu apmērā), ko vada sertificēts mediators, ar minimālu katras puses līdzmaksājumu 5 eiro apmērā par katru sesiju.

Līdzmaksājums nav jāsedz personām, kuras ir atbrīvotas no tiesas izdevumu samaksas ar tiesneša lēmumu, kā arī personām, kas atzītas par trūcīgām vai maznodrošinātām.

Projekta ietvaros sertificēta mediatora pakalpojumu iespējams saņemt visa veida civiltiesisku strīdu risināšanai, tostarp darba lietās, mantojuma lietās, saistību tiesībās, komerclietās, nekustamo īpašumu jautājumos un citos civiltiesiskos strīdos.

Mediācijas koordinatora atbalstu klātienē būs iespējams saņemt:

RĪGĀ

JELGAVĀ

Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesā (Lomonosova ielā 10)

Zemgales rajona tiesā (Jelgavā, Dambja ielā 12)

Pirmdienās plkst. 8.30–19.00

Otrdienās plkst. 8.30–17.00

Trešdienās plkst. 8.30–19.00

Ceturtdienās plkst. 8.30–17.00

Piektdienās plkst. 8.30–16.00

Pirmdienās plkst. 8.30–19.00

Otrdienās plkst. 8.30–17.00

Trešdienās plkst. 8.30–19.00

Ceturtdienās plkst. 8.30–17.00

Piektdienās plkst. 8.30–16.00

Tālrunis: 28050777

E-pasts: mediacija@smp.lv 

Tālrunis: 63082191

E-pasts: sanita.titova@tiesas.lv

Mediācijas koordinators interesentus klātienē pieņems tikai pēc iepriekšēja pieraksta!

Papildu informāciju par projektu “Mediācija civillietās” var saņemt mājaslapā www.sertificetimediatori.lv, kā arī rakstot uz e-pasta adresi mediacija@smp.lv vai zvanot uz tālruni 28050777.

Esi atbildīgs!

Ja uz tevi nepārprotami attiecināmas sociālās pašizolēšanās un valsts noteiktie karantīnas pasākumi saistībā ar Covid-19 infekcijas izplatību vai tev ir slikta pašsajūta (elpceļu infekcijas slimības pazīmes), tad mediācijas koordinatoru KLĀTIENĒ NEAPMEKLĒ SAZINIES ar koordinatoru pa norādīto tālruni vai e-pastu!

UZZIŅAI

Mediācijas koordinatoru atbalsts tiesās un mediācija civillietās tiks nodrošinātas ar Eiropas Komisijas Strukturālo reformu programmas atbalstu, lai veicinātu mediācijas pakalpojumus un to atpazīstamību sabiedrībā. Projektu “Pieejas tiesiskumam stiprināšana Latvijā, veicinot mediācijas un valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības pakalpojumus, kā arī atbalstot tiesu politikas attīstību un paaugstinot tiesas vadības kvalitāti” (Strengthening the access to justice in Latvia through fostering mediation and legal aid services, as well as support to the development of judicial policies and to increased quality of court management) īsteno Tieslietu ministrija un Sertificētu mediatoru padome sadarbībā ar Tiesu administrāciju, Juridiskās palīdzības administrāciju un Eiropas Padomes Komisiju Tiesu efektivitātei (CEPEJ). Projektu finansiāli atbalsta Eiropas Savienība un Eiropas Padome.

Labs saturs
4
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI