Ieteicamā platība uz vienu darbinieku

J
jautā:
09. janvārī, 2016
Dmitrijs

Labdien. Vai ir reglamentēts, cik kv.m. ir jābūt uz vienu darbinieku birojos?

A
atbild:
19. janvārī, 2016
Valsts darba inspekcija
Zaiga Strode, Darba tiesību nodaļas vadošā juriskonsulte

Latvijā darba vietu iekārtojumu nosaka Ministru kabineta 28.04.2009. noteikumu Nr.359 „Darba aizsardzības prasības darba vietās” prasības. Atbilstoši šiem noteikumiem darba telpas projektē, ierīko un uztur, ievērojot šādas prasības:

  • tās ir pietiekami plašas, augstas, ar atbilstošu gaisa tilpumu;
  • brīvās, neizmantotās darba telpas platība darba vietā nodrošina nodarbinātajam pietiekamu kustību brīvību darbu veikšanai, bet, ja tas nav iespējams darba vietas specifikas dēļ, tad katram nodarbinātajam nodrošina pietiekamu kustības brīvību viņa darba vietas tiešā tuvumā.

Ministru kabineta 06.08.2002. noteikumu Nr. 343 „Darba aizsardzības prasības strādājot ar displeju” 20.punkts nosaka, ka darba vietai ir jābūt pietiekami lielai, lai nodarbinātais varētu ērti strādāt un viegli mainīt darba pozu, kā arī citas prasības darba telpas iekārtojumam.

Tomēr minimālais telpas platības lielums nodarbinātajam biroja telpās normatīvajos aktos  netiek reglamentēts, izņemot valsts pārvaldē nodarbinātajiem. Saskaņā ar Ministru kabineta 18.01.2011. ieteikumiem Nr.1 „Vienotas prasības valsts institūciju biroja telpām” noteiktā darba vietas platība uz vienu darbinieku ir ≤ 10 m2.