Lasīšanai: 1 minūte

Kā uzzināt, kas ir īpašuma tiesiskais valdītājs

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
20. jūnijā, 2022
Evija

Labdien! Vai iespējams noskaidrot, kas ir tiesiskais valdītājs nekustamajam īpašumam? Zemesgrāmata nokārtota nav, īpašums ir nesakopts, vēlos to iegādāties, bet īpašnieku atrast nevar.

A
atbild:
21. jūnijā, 2022
Inese Helmane
LV portāls

Valsts zemes dienests var izsniegt personai informāciju par to, kā valdījumā vai lietojumā  ir nekustamais īpašums vai telpu grupas pirms to ierakstīšanas zemesgrāmatā, ja Valsts zemes dienesta rīcībā ir šāda informācija. Šādā gadījumā persona var vērsties Valsts zemes dienestā ar brīvas formas iesniegumu (papīra vai elektroniskā formā) vai izmantot portāla www.latvija.lv elektronisko pakalpojumu “Iesniegums iestādei”.

Maksu par pieprasītās informācijas sagatavošanu un izsniegšanu Valsts zemes dienests aprēķinās atbilstoši Ministru kabineta 2015. gada 22. decembra noteikumiem Nr. 787 “Valsts zemes dienesta maksas pakalpojumu cenrādis un samaksas kārtība”.