Kā ziņot par ceļu satiksmes negadījumu, ja vainīgā persona notikuma vietu ir pametusi

J
jautā:
25. jūlijā, 2024
Jūlija

Labdien! Kā pareizi ziņot par ceļu satiksmes negadījumu (CSN), ja ir atstāta notikuma vieta? CSN notika šodien, braucot no darba. Es apstājos krustojumā pie sarkanā gaismas signāla. Stāvēju kreisajā joslā, jo krustojumā vajadzēja pagriezt pa kreisi, arī pagrieziena signāls bija ieslēgts. Iedegoties zaļajai gaismai, sāku kustību, un praktiski dažu metru attālumā no pagrieziena no labās puses manī ietriecās automašīna no blakus joslas (šī josla turpina ceļu taisni). Auto, kas manā auto bija ietriecies, neapstājās un aizbrauca prom no notikuma vietas. Tā kā es biju aktīvā mašīnu plūsmā un redzēju, ka otra mašīna brauc prom neapstājoties, arī aizbraucu prom. Bojājums manai mašīnai ir minimāls. Negadījums ir fiksēts manā reģistratorā (var redzēt otras mašīnas valsts numuru). Apdrošināšanas kompānija ieteica ziņot par negadījumu, zvanot uz 110, bet neesmu droša, vai ir pareizi izmantot numuru, kas domāts neatliekamiem gadījumiem. Vai šāda rīcība pašlaik būtu pareiza? Paldies!

A
atbild:
14. augustā, 2024
Sandis Zellis
jurists

Konkrētajā situācijā, lai kvalitatīvi fiksētu visus svarīgos ceļu satiksmes negadījuma apstākļus, arī cietušajai pusei bija ieteicams nepamest notikuma vietu un patiešām izsaukt Valsts policiju, zvanot uz tālruņa numuru 110. Savukārt, ja tas nav izdarīts uzreiz pēc negadījuma notikuma vietā, tad policijā būtu iesniedzams iesniegums, kurā brīvā formā norādīti visi apstākļi, kā arī pievienoti videomateriāli no notikuma brīža un fotofiksācija ar transportlīdzeklim nodarītajiem bojājumiem. Iesniegumu var iesniegt jebkurā Valsts policijas iecirknī vai arī elektroniski ar drošu elektronisko parakstu.