Lasīšanai: 1 minūte

Kāds ir iespējamais sods par auto vadīšanu, ja ir noteikts tiesību izmantošanas aizliegums

J
jautā:
13. jūnijā, 2024
Jānis

Labdien! Ja man ir piemērots APK liegums par ātruma pārkāpšanu, kas notiktu gadījumā, ja es brauktu un policija mani apturētu? Kāds sods gaidāms? Vai liegums tiktu pagarināts?

A
atbild:
19. jūnijā, 2024
Sandis Zellis
jurists

Saskaņā ar Ceļu satiksmes likuma 51. panta ceturto daļu par transportlīdzekļa vadīšanu, ja ir spēkā transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu, piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam astoņu naudas soda vienību apmērā jeb 40 eiro.

Transportlīdzekļa vadīšanas tiesību aizlieguma pagarinājumu likums neparedz.