Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Vai jāreģistrē saimnieciskā darbība, ja gūst ienākumus no paša gatavotu izstrādājumu pārdošanas

J
jautā:
12. jūlijā, 2024
Aleksejs

Labdien! Vēlos sākt tirgot paštaisītus izstrādājumus. Vai man obligāti jāreģistrējas kā individuālajam komersantam vai pašnodarbinātajam? Vai arī drīkstu to nedarīt, ja ienākumi nepārsniegs noteiktu summu?

A
atbild:
15. jūlijā, 2024
Lidija Dārziņa
LV portāls

Atbilstoši likuma “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” nosacījumiem par fiziskās personas saimniecisko darbību ir uzskatāma jebkura darbība, kas vērsta uz preču ražošanu, darbu izpildi, tirdzniecību un pakalpojumu sniegšanu par atlīdzību.

Saimniecisko darbību var reģistrēt bez maksas elektroniski VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS).

Plašāka informācija ir pieejama VID tīmekļvietnē, norādē “Saimnieciskās darbības veicēji” un “Kā reģistrēt un veikt saimniecisko darbību”.